Міжзоряна комета зародилася в холодній і темній системі

Поділитися
Міжзоряна комета зародилася в холодній і темній системі Комета Борисова утворилася в холодній і темній системі © spacetelescope.org
Вчених здивував незвичний склад "гості" з міжзоряного простору.

Дві групи вчених проаналізували дані, зібрані під час спостережень за міжзоряною кометою Борисова, яку вперше помітили у вересні, і знайшли щось незвичайне в хімічному складі її коми. Як повідомляє New Scientist, він свідчить про те, що комета утворилася в холодній і темній зоряній системі.

Об'єкт пройшов на мінімальній відстані від Землі в грудні і січні. Тоді астрономи з усієї планети зосередили свою увагу на об'єкті, намагаючись краще зрозуміти його походження. Дві групи вчених, одна під керівництвом Мартіна Кордінера з Центру космічних польотів імені Годдарда, а друга – під керівництвом Денніса Бодевіца з Обернського університету, спостерігали за кометою за допомогою телескопів ALMA та "Хаббл".

Обидві групи проаналізували хімічний склад коми комети – хмари газу, що утворюється навколо об'єкта, коли його нагріває тепло від зірки. У більшості комет з Сонячної системи до складу коми входить вода, в кометі ж Борисова переважає монооксид вуглецю.

"Було шоком переглянути дані і побачити монооксид вуглецю. Вона виглядає як звичайна комета, але у неї є ці дивні хімічні підписи", - прокоментував результати Кордінер. Отримані результати свідчать про те, що комета Борисова сформувалася в системі, яка не схожа на нашу.

"Лід з монооксиду вуглецю зникає дуже легко, якщо його нагріти. Тому ми думаємо, що комета Борисова сформувалася в системі, набагато більш холодній, ніж наша. Вона схожа на сніговика з холодного і темного місця", - додав Бодевиц.

Вчені підкреслюють, що чим більше міжзоряних об'єктів вдається відкрити вченим, тим більше ми дізнаємося про віддалені зоряні системи

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені за допомогою телескопа "Хаббл" підтвердили, що ядро комети Борисова почало руйнуватися. Руйнування ядра помітно на знімках об'єкта, які були зроблені 28 і 30 березня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі