Телескоп "Хаббл" підтвердив руйнування ядра міжзоряної комети

Поділитися
Телескоп Вчені зафіксували руйнування ядра міжзоряної комети © spacetelescope.org
Фрагмент віддаляється від ядра комети на швидкості близько 30 сантиметрів на секунду.

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" підтвердили, що ядро міжзоряної комети 2I/Borisov почало руйнуватися. Як повідомляє N+1, руйнування ядра помітно на знімках об'єкта, які були зроблені 28 і 30 березня.

Комета пройшла свій перигелій в грудні минулого року і почала віддалятися від Сонця. На початку березня польські астрономи помітили два спалахи на об'єкті, які могли означати початок фрагментації ядра через нагрів Сонцем і, як наслідок, збільшення активності комети.

Для того, щоб підтвердити ці спостереження, вчені використали телескоп "Хаббл". На знімках 23 березня ядро комети залишалося цілим, але от 28 і 30 березня були отримані зображення з двома окремими компонентами, рознесеними на 180 кілометрів і вирівняних відносно головної осі пилової коми.

Передбачається, що фрагмент комети віддаляється від ядра зі швидкістю близько тридцяти сантиметрів на секунду, що типово для комет Сонячної системи, що розпадаються, і порівняно з другою космічною швидкістю для ядра комети субкілометрового радіусу. Очікується, що "Хаббл" буде продовжувати стежити за кометою, яка буде залишатися видимою для телескопів принаймні ще кілька місяців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

С2І/Borisov рухається на швидкості близько 150 тисяч кілометрів на годину, вона була відкрита в серпні минулого року. До середини 2020 року вона почне рух у міжзоряний простір, де буде дрейфувати, поки що, мабуть, якось не увійде в іншу зоряну систему.

Ще одним відомим на даний момент міжзоряним тілом є астероїд Оумуамуа. Міжзоряний астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні 2017 року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі