Місячна версія Starship буде одноразовою

Поділитися
Місячна версія Starship буде одноразовою Starship можна буде використовувати як базу для астронавтів © spacex.com
Кораблі виступлять також базою для астронавтів на супутнику Землі.

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск розповів про те, що у першої версії корабля Starship, яка призначена для польотів на Місяць, не буде закрилків, теплового щита і двигунів стабілізації. Такі кораблі не обов'язково будуть повертати, вони виступлять в ролі бази для астронавтів, повідомляє N+1.

Розробка Starship – повністю багаторазової надважкої ракети, яка буде доставляти людей або вантажі на Марс, є одним з головних пріоритетів SpaceX. Але компанія також показала місячну версію корабля, яка зовні істотно відрізняється від базової.

Тепер Маск поділився тим, чим дійсно будуть відрізнятися ці модифікації. Так, відсутність на Місяці вітру дозволить заощадити вагу і не встановлювати додаткові маневрові двигуни, які б утримували корабель вертикально при посадці в шторм. Крім того, на місячному Starship не буде закрилків і теплового щита. Вони б дійсно не стали в нагоді при посадці у вакуумі, але без них корабель не зможе повернутися і сісти на Землю, бо згорить у атмосфері, а це значить, що всі польоти місячної версії будуть в один кінець.

Маск зазначає, що зворотний політ і не заплановано. При перших польотах на Місяць потрібно доставити якомога більше вантажу, тому сам корабель повинен бути якогмога легшим. Крім того, корабель може бути використаний як тимчасова база для поселенців під час будівництва основної.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Трамп відмовився скорочувати видобуток нафти

У кінці квітня SpaceX вдалося провести перші успішні комплексні випробування тиском для проєкту Starship. Попередній зразок SN3 зруйнувався під час тестів на початку квітня. Ще одні випробування завершилися невдачею 29 лютого. Прототип Starship розірвало в нижній частині, його уламки підкинуло на 10-15 метрів вгору. Четвертий прототип корабля вибухнув під час випробувань в кінці травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі