Миші можуть контролювати кількість дофаміну у своєму мозку

Поділитися
Миші можуть контролювати кількість дофаміну у своєму мозку Миші здатні контролювати рівень викиду дофаміну в мозку © unsplash.com
Гризуни здатні змінювати частоту і силу викиду нейромедіатора.

Команда американських вчених провела дослідження і виявила, що миші здатні контролювати викиди дофаміну в мозку, повідомляє Naked Science. Вони виявили спонтанні сигнали в деяких областях кори головного мозку мишей.

Дофамін - це нейромедіатор, біологічно активна хімічна речовина, яка передає в мозок емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення та не відчувати біль. Також цей нейромедіатор відповідає за рух, тому він виробляється в деяких клітинах мозку, які контролюють м'язову активність.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго провели експерименти на мишах, які показали, що концентрація дофаміну змінюється швидкими хвилями, і під час тренування тварини швидко вчаться її регулювати.

Вони встановили оптичні датчики внесинаптичного дофаміну в корі головного мозок мишей, і таким чином з'ясували, що дофамін з'являється в мозку піками, з частотою близько 0,01 в секунду.

Крім цього, тварини легко навчалися змінювати частоту і амплітуду цих піків, а також загальний рівень дофаміну. Для цього вчені створили ще й спеціальну установку, яка відстежувала кількість дофаміну в мозку гризунів і кожного разу, коли рівень сягав необхідної позначки, то установка видавала мишам нагороду - краплю солодкої води.

Таким чином, миші могли збільшувати частоту і рівень дофамінових імпульсів у мозку. А коли нагороду скасовували, то вони все одно могли швидко повернутися до попереднього стану.

Вчені припускають, що подібні імпульси - одні з важливих внутрішніх елементів формування мотивації та планування поведінки як у гризунів, та можливо, у людей.

Нагадаємо, науковці попередили про негативний вплив коронавіруса на інтелект. Важке протікання хвороби може привести до необоротного погіршення когнітивних здібностей людини, йдеться в дослідженні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі