Метеорологи розповіли про зміни клімату в найближчі п'ять років

Поділитися
Метеорологи розповіли про зміни клімату в найближчі п'ять років У найближчі п'ять років середньорічна температура буде на один градус вищою за доіндустріальний рівень © eco-turizm.net
Зниження викидів СО2 під час пандемії коронавірусу істотно на ситуацію не вплине.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) опублікувала доповідь, в якому спрогнозувала кліматичні зміни на планеті в найближчі п'ять років. Згідно з прогнозом, середньорічна температура в усьому світі буде мінімум на один градус Цельсія вищою за доіндустріальний рівень в кожний з років. З ймовірністю 20% за рік вона буде на 1,5 градуса Цельсія вищою.

Вчені відзначають, що середньорічна температура на Землі вже на один градус вища за доіндустріальний рівень, а останні п'ять років були найспекотнішими за всю історію спостережень.

«Ця доповідь підкреслює дуже великі труднощі при виконанні Паризької кліматичної угоди - стримати глобальне підвищення температури в цьому столітті нижче двох градусів від доіндустріальних значень і докласти зусиль до того, щоб зростання температур не перевищило 1,5 градусів Цельсія», - заявив Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Прогноз метеорологів ґрунтується на природних змінах, а також враховує вплив людського фактора на клімат. Вчені враховують можливі зміни температури, кількості опадів і так далі. Разом з тим, прогноз не брав до уваги зниження викидів вуглекислого газу під час пандемії коронавірусу.

«ВМО неодноразово підкреслювала, що уповільнення промисловості та економіки через COVID-19 не є заміною довгострокових і скоординованих дій. Через дуже тривалий термін життя СО2 в атмосфері, очікується, що зниження викидів в цьому році не призведе до зниження концентрації вуглекислого газу в атмосфері, яка зумовлює зростання глобальної температури», - підкреслив Таалас. Він також додав, що незважаючи на те, що коронавірус викликав світову економічну кризу і кризу систем охорони здоров'я, нездатність боротися зі змінами клімату може загрожувати добробуту людей і екосистемам на століття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Під час періоду дії обмежувальних заходів, викликаних пандемією коронавірусу, викиди вуглекислого газу в світі у квітні скоротилися на 17%. При цьому, в Індії викиди СО2 скоротилися на 26%, в Європі - на 27%. У Китаї скорочення майже на чверть викидів було зафіксовано в лютому - саме тоді в цій країні діяли численні заходи щодо стримування поширення коронавірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі