У ході дослідження вчені порівняли дані, отримані в результаті моделювання, яке спирається на свіжі інструментальні спостереження, з нормальними тенденціями. Виявилося, що на більшій частині планети в літній сезон температура приповерхневого шару атмосфери буде вищою за нормальні значення. Схожа тенденція очікується і для атмосферних опадів - у багатьох регіонах їхня кількість буде надмірною.
Над Південною Америкою, Африкою і півостровом Індостан опадів буде менше за звичайне. А ось на Індонезійський архіпелаг і Австралію чекає аномально висока кількість опадів. У тропічних широтах Світового океану в літній сезон очікується критичне зростання температури води. У сукупності ці явища вказують на можливе посилення тропічних циклонів і підвищений ризик для коралових рифів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Техасу заявили про те, що якщо глобальне потепління досягне своєї критичної позначки, до 2050 року в Індійському океані з'явиться феномен, аналогічний Ель-Ніньо в Тихому. Про це свідчать дані комп'ютерного моделювання змін клімату, проведеного дослідниками.