Meta видалила майже 800 тисяч дописів для запобігання поширенню дезінформації

Поділитися
Meta видалила майже 800 тисяч дописів для запобігання поширенню дезінформації © pixabay.com
 Дезінформація поширюється через Facebook, TikTok та X.

Після того, як Європейський Союз розкритикував компанія Meta  за недостатні зусилля у боротьбі з дезінформацією, компанія видалила або позначила на своїх платформах понад 795 тисяч об’єктів тривожного вмісту арабською та івритом за порушення політики Meta, пише Bloomberg.

Єврокомісар Тьєррі Бретон попередив головного виконавчого директора Марка Цукерберга та інших лідерів соціальних мереж, що їхні платформи відповідальні за сплеск незаконного контенту щодо війни Ізраїлю з Хамасом. Компанія вже заявила, що співпрацює з фактчекерами, які розмовляють івритом та арабською, блокуючи певні хештеги та вживаючи інших заходів.

За кілька днів після насильницької атаки ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня Meta видалила в сім разів більше контенту за порушення своєї політики івритом та арабською мовами порівняно з двома попередніми місяцями, йдеться в заяві компанії в п’ятницю.

У Meta наголосили, що ХАМАС, який США, ЄС і Велика Британія визнали терористичною організацією, заборонений на її платформах, і будь-яка похвала або суттєва підтримка бойовиків буде видалена. Однак компанія й надалі дозволятиме соціальні та політичні дискусії, такі як новини, питання, пов’язані з правами людини, або академічні, нейтральні та засуджувальні дискусії.

«Групи експертів з усієї нашої компанії цілодобово працювали, щоб контролювати наші платформи, водночас захищаючи можливість людей використовувати наші програми, щоб пролити світло на важливі події, що відбуваються», — йдеться у заяві Meta.

У соціальних мережах поширилися неперевірені фотографії та відео, які зображують насильство. Користувачі платформи X,  раніше відомої як Twitter, стверджували, що за розповіді очевидців видавали відео з відеоігор, а приховані посилання на матеріали ускладнювали користувачам перегляд останніх новин.

Ця війна є одним із перших серйозних випробувань Закону ЄС про цифрові послуги, який набув чинності на початку цього року і вимагає від компаній наймати більше модераторів контенту та вживати заходів для зменшення поширення дезінформації. Компаніям, які не дотримуються вимог, загрожують штрафи у розмірі до 6% річного доходу або заборона.

Нові правила включають також обмеження на використання Facebook і Instagram Live для людей, які раніше порушували правила. Компанія заявила, що серйозно сприймає будь-яку загрозу трансляцій відео із заручниками, які веде ХАМАС, і видалить опублікований вміст та облікові записи, які стоять за цим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі