Тренер зі здоров'я з Антигуа і Барбуди виграла два квитки в космос, які розігравала компанія Virgin Galactic Річарда Бренсона. Як повідомляє Phys.org, вартість квитків склала один мільйон доларів.
44-річна Кейша Шахафф планує відправитися в космос разом зі своєю 17-річною донькою, студенткою, яка мешкає в Британії. Вона мріє колись працювати у NASA.
На початку листопада Шахафф у її будинку відвідав сам Бренсон, який і розповів їй про виграш.
«Я думала, що я просто даю інтерв'ю по Zoom. Коли я побачила Річарда Бренсона, я просто почала кричати. Я не могла повірити в це. Я завжди цікавилася космосом, коли була маленькою дівчинкою. Це чудова нагода для мене відчути себе живою і здійснити найзначнішу подорож», - поділила Шахафф.
Вона змогла виграти політ у космос, прийнявши участь у розіграші, який влаштувала Virgin Galactic. Для участі у розіграші необхідно було внести пожертву, в результаті на платформі Omaze вдалося зібрати 1,7 мільйона доларів, які передадуть благодійній групі Space for Humanity.
Скільки пожертвувала Шахафф не розкривається, мінімальний внесок складав 10 доларів.
За вісім тижнів, упродовж яких йшла кампанія, у ній взяли участь 165 тисяч людей. За словами Шахафф, вона вирішила взяти участь у розіграші, побачивши його рекламу, і навіть не сподівалася на те, що зможе виграти.
За словами Бренсона, метою розіграшу було показати, що космічний туризм доступний усім, незалежно від достатку та цін, які встановлені на польоти до космосу.
"Можливість надати людям будь-якого віку та походження рівний доступ до космосу і, у свою чергу, можливість вести вперед і надихати інших на Землі - це те, чого Virgin Galactic прагнула останні два десятиліття", - сказав Бренсон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, 11 липня відбувся перший суборбітальний політ корабля Unity-22, на якому був і Бренсон. Корабель-носій здійснив горизонтальний зліт із космодрому в Нью-Мексико і піднявся на 15-кілометрову висоту. Потім ракетоплан Unity-22 від'єднався від базового корабля і піднявся на висоту 80 кілометрів, де проходить умовний кордон навколоземної орбіти та космосу. Крім Бренсона, на борту апарату знаходилися два пілоти і ще три спеціалісти.
Пізніше журналіст Ніколас Шмідл заявив про те, що політ Бренсона пройшов із проблемами та відхиленням від курсу. Розслідуванням цього інциденту займалося Федеральне авіаційне управління США.