За словами професора Еллісон Еммерсон, яка входила до групи вчених, які проводили розкопки, сміття було нагромаджено вздовж всієї зовнішньої стіни міста. У деяких випадках висота гір сміття сягала кількох метрів, у них можна було знайти шматки гіпсу і уламки кераміки, які потім можна було використовувати в якості будівельного матеріалу.
Раніше вчені припускали, що ці гори сміття утворилися після землетрусу, який стався за 17 років до виверження вулкана. Тепер же дослідники провели повторний аналіз цих курганів і з'ясували, що частину сміття з них можна знайти в місті, наприклад, в підлогах будівель.
"Ми виявили, що частина міста була побудована зі сміття. Кургани за межами міста не були матеріалом, який туди звалювали, щоб позбутися від нього. Його збирали і сортували для перепродажу в місті", - заявили вчені.
Для того, щоб простежити за рухом сміття, вчені вивчили зразки грунту, знайденого в Помпеях. За словами дослідників, аналіз грунту допомагає зрозуміти, чи було сміття виготовлене в тому місці, де його знайшли, або ж доставлене з іншого регіону для переробки. Виявилося, що в деяких стінах був присутній матеріал, використаний повторно. Наприклад, шматки плитки і розбиті амфори, а також шматки гіпсу і штукатурки. Такі стіни були оброблені додатковим шаром штукатурки для того, щоб приховати матеріал, з якого вони були побудовані.
"Жителі Помпей перебували набагато ближче до сміття, ніж більшість з нас вважали б прийнятним, не тому, що в місті не було інфраструктури, і вони не спромоглися якось його прибирати, а тому, що їхня система міського управління була побудована на інших принципах. Це актуально і для сучасної сміттєвої кризи. Країни, які найбільш ефективно розпоряджаються своїм сміттям, віддають перевагу переробці, а не простому знищенню", - зазначила Еммерсон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше археологи виявили в Помпеях кілька скляних намистин і артефактів, які вони назвали "скарбом чаклунок". На думку дослідників, більшість артефактів належала жінкам, ймовірно, служницям або рабиням.