Майя виявилися торговцями солоними м'ясом і рибою

Поділитися
Майя виявилися торговцями солоними м'ясом і рибою Стародавні майя торгували солоними м'ясом і рибою
Майя добували сіль і використовували її для консервації.

Вчені з Університету штату Луїзіана і університету Ібаракі заявили про те, що стародавні майя у великих кількостях добували сіль і використовували її не тільки для приготування їжі, але і для консервації м'яса і риби. Як повідомляє N+1, індіанці продавали соляні брикети і солону рибу в сусідні міста і у внутрішні райони країни.

У пізній класичний період (600-900 роках нашої ери) майя добували сіль, в тому числі, в прибережній лагуні, яка знаходиться на півдні сучасного Белізу. На березі були солеварні Пайнс Крик, в яких отримували сіль, нагріваючи і випаровуючи морську воду. Таким же способом добували сіль і в інших регіонах, які населяли майя. Ймовірно, отримання солі було гарною підмогою для місцевих жителів, які продавали її надлишок в містах у внутрішніх районах півострова.

У ході нового дослідження вчені вивчили 20 кам'яних знарядь, які були знайдені в Пайнс Крик. Дослідники намагалися зрозуміти, що з ними робили індіанці. У результаті було встановлено, що частина з них використовувалася для того, щоб знімати шкуру з тварин або луску з риби, а деякими різали м'ясо.

На думку вчених, індіанці робили з брикети солі, які потім перевозили в сусідні поселення на узбережжі і всередину країни. Відомо, що поряд із зернами какао і тканинами майя використовували в якості грошей стандартизовані за розмірами брикети солі. Також майя солили в Пайнс Крик рибу і туші ламантинів. Кістки цих тварин знаходили поблизу солеварень. Солоні м'ясо і риба користувалися попитом всередині країни, у тому числі в таких великих містах, як Тікаль і Калакмуль. Мабуть, індіанці перевозили продукти та соляні брикети по річках на каное. Про це свідчать залишки дерев'яних весел і каное, які раніше знайшли в Пайнс Крик.

Дослідники вважають, що з однієї конструкції в Пайн Крик майя отримували 56,7 кілограмів солі на день, а за сухий сезон, який тривав чотири місяці, - близько шести тонн. Якщо вважати, що на день людина споживає близько восьми грамів солі, то одна конструкція в Пайнс Крик могла забезпечити сіллю близько 2,3 тисяч осіб на день протягом року.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі