Майя створили велику мережу з торгівлі дикими тваринами - вчені

Поділитися
Майя створили велику мережу з торгівлі дикими тваринами - вчені Стародавні майя торгували дикими тваринами © N+1
Тварини використовувалися в ритуальних цілях.

Вчені з університету Джорджа Мейсона заявили про те, що індіанці майя, які в V-ІХ століттях населяли долину Копан на території Гондурасу, створили цілу мережу з торгівлі дикими тваринами. Як повідомляє N+1, в похованнях високопоставлених майя дослідники виявили останки і шкури ягуарів, пум, оленів і крокодилів, яких, швидше за все, привозили з різних місць і використовували в ритуальних цілях або для вичинки шкур і м'яса.

У ході дослідження вчені проаналізували останки тварин, які були знайдені в похованнях майя в місті Копан. Тут, у похованнях двох правителів країни, шамана, а також під вівтарем, на якому відбувалися жертвоприношення, знаходилися останки численних диких тварин. Серед них були скелети або окремі кістки ягуарів, пум, більш дрібних котячих, можливо, оцелотів і ягуарунді, оленів, крокодилів, сов і колпиць. Один із правителів і шаман жили у першій половині V століття, другий правитель - приблизно в 625-695 роках, а вівтар був побудований у другій половині VIII століття.

Дослідники проаналізували співвідношення ізотопів вуглецю, азоту і кисню в останках крокодила, ягуара, пуми, сови, косаря, трьох оленів і декількох невпізнаних видів котячих, а також домашньої індички з різних поховань і з-під вівтаря. Співвідношення ізотопів вуглецю і азоту дозволяють визначити раціон тварини, в тому числі чи годували його кукурудзою, яку вирощували індіанці, а також рибою і морепродуктами. За співвідношенням ізотопів кисню можна з'ясувати, з якої місцевості походить тварина.

У результаті виявилося, що деяких котячих, в тому числі пуму і ягуара, рясно годували кукурудзою (а не тваринами, яким давали кукурудзу). При цьому слідів утримання в неволі на скелетах тварин не було. Інші кішки харчувалися, в основному дичиною. Співвідношення ізотопів кисню показало, що деяких тварин привозили в Копан не тільки з навколишнього місто долини, але і з інших районів країни.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі