Згідно з моделлю Джуліо Тононі з Вісконсинського університету у Медісоні, ключова властивість свідомості - це здатність інтегрувати інформацію, яка не може бути розчленована на більш дрібні складові. Наприклад, коли ми дивимося на червоний трикутник, наш мозок не може окремо зафіксувати безбарвну геометричну фігуру або безформну пляму червоного кольору.
У цьому і річ, вказує Філ Магуайєр з Ірландського національного університету в Мейнуті. Він звертає увагу на обчислювальну операцію під назвою виключаюче "або", для якої потрібні дві змінні A і B. У випадку, якщо A і B збігаються, результатом операції буде одиниця, якщо значення A і B не збігаються, він буде дорівнювати нулю. Неможливо передбачити результат, маючи тільки A або тільки B, обидві змінних повинні бути відомі.
"Ви склали два біти і отримали один. Якби мозок складав інформацію таким самим чином, він би її безперервно втрачав", - пояснює Магуайєр.
"Уявіть альбом цифрових фотографій. Зображення зібрані разом, але не перемішані, тому видаляти і редагувати окремі фотографії неважко. Однак, коли ми створюємо спогади, ми переміщаємо знімки інформації у сховищі більш ранніх спогадів. Тому вирізати якусь сцену з "альбому" нашого мозку неймовірно важко", - пояснює журналіст.
"Взявши за основу визначення, Магуайєр і його команда математично продемонстрували, що комп'ютери не здатні здійснити жоден процес, який повністю інтегрував би інформацію. Якщо погодитися з тим, що усвідомленість ґрунтується на повній інтеграції, то комп'ютери не можуть володіти свідомістю", - йдеться в статті.
Якщо ви розчаровані, то хай вас втішить думка про те, що, принаймні, нам не доведеться хвилюватися про захоплення світу Агентами з "Матриці", жартує Анантасвамі. !zn
Читайте також:
Вчені створили нанороботів з ниток ДНК
Американські інженери представили прототип робокопа
Британські вчені пообіцяли незабаром представити серію бюджетних побутових роботів