Британський винахідник Джеймс Дайсон вирішив кардинально змінити ринок робототехніки у найближчі роки. Він оголосив, що особисто вкладе 5 мільйонів фунтів стерлінгів інвестицій в інженерну лабораторію Імперського коледжу Лондона, фахівці якої незабаром створять цілу серію бюджетних побутових роботів.
Іменитий інженер сер Дайсон не любить непотрібних винаходів і навіть премію вручає тільки за ті розробки, які значно спрощують життя. Його новий проект також покликаний полегшити роботу багатьом людям по всьому світу. Побутові роботи від Дайсона повинні вміти виконувати всю роботу по дому: виносити сміття, мити підлогу та посуд, пилососити і розбирати речі. Завдання непросте, особливо якщо врахувати, що електронного помічника необхідно буде створити з бюджетних матеріалів, щоб майже кожна людина з середнім достатком змогла його собі дозволити.
Основним конкурентом британця, за його ж власними словами, є робототехніки з Токіо. Нещодавно представлений в університеті Васеда робот-гуманоїд Twendy-One вміє не тільки прибирати, але й доглядати за хворими маленькими дітьми. Планується, що після всіх доопрацювань модель з'явиться у продажу протягом декількох років.
Також цілком реально, що через кілька років корпорація Google стане володарем першої армії андроїдів із штучним інтелектом.
"Наші роботи повинні будуть впортатися із завданнями в постійно мінливому навколишньому середовищі, наприклад, в будинку або в саду. Головна мета дослідницького проекту - зробити роботів здатними взаємодіяти з навколишнім середовищем розумно, що абсолютно необхідно, коли мова йде про виконання побутових завдань", - пояснив Дайсон в прес-релізі Імперського коледжу Лондона.
Окрім благородних цілей забезпечити простих людей помічниками по дому, винахідник вважає, що Великобританії просто необхідно наздогнати США і Японію у робототехнічних досягненнях.
"Вони не бояться ризикувати коли мова заходить про нові технології, - коментує він. - Але це не означає, що у нас менше шансів вирватися вперед. У Великобританії працює купа блискучих умів, які постійно роблять значущі відкриття. Наприклад, наші "цифрові" двигуни є найменшими та найбільш ефективними у світі: вони обертаються зі швидкістю більш ніж 110 тисяч оборотів на хвилину".
Дайсон зазначив, що інвестиції у дослідження і розробки завжди є довгостроковими. Проте британські компанії повинні заохочувати талановитих інженерів і вчених, щоб рости та конкурувати з провідними світовими технологічними корпораціями. !zn
Читайте також:
Німецькі інженери продемонстрували роботів, що літають, - чайку і бабку
Європейське космічне агентство створило прототип робота-ящірки для роботи в космосі
Британські вчені припустили, що через п'ять років канцелярських працівників витіснять роботи
У США показали біоробота, який видає себе за 13-річного хлопчика з Одеси