Том Парсонс з Геологічної служби США заявив про те, що міста своєю величезною масою можуть вдавлювати поверхню суші, знижуючи її рівень. Це характерно і для міст, які знаходяться на узбережжі і чутливі до підвищення рівня моря, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчений розглянув процес «вдавлення» поверхні Землі мегаполісом на прикладі Сан-Франциско, населення якого становить 7,5 мільйонів осіб. Загальну вагу всіх будівель Сан-Франциско з їхнім вмістом Парсонс оцінив в 1,6 мільярда тонн, не розглядаючи вагу самих людей, а також транспорту та його інфраструктури.
Вчений побудував модель, яка дозволила оцінити вплив цієї маси на породи, що лежать нижче. Розрахунки показали, що здавлювання і компактификацію (ущільнення) грунту викликають перерозподіл ґрунтових вод, що призводить до локального зниження рівня суші на величину до 80 міліметрів. Це досить значна цифра: для порівняння, очікується, що до 2050-го рівень моря в затоці Сан-Франциско підвищиться на 200-300 міліметрів.
Згідно з прогнозами, до 2050 року в містах буде проживати приблизно 70% населення Землі. Населення ж прибережних мегаполісів зростає особливо швидко, а з ним і маса самого міста.
«У міру того, як населення зміщується ближче до узбережжя, просадка суші, яка відбувається одночасно з підйомом рівня моря, ще більше підвищує ризики затоплення», - заявив Парсонс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Національного центру даних з досліджень снігу та льоду заявили про те, що через танення льодовиків змінюється форма Гренландії. І ці зміни вже можна помітити з космосу.