Марсохід NASA зробив знімок хмар на Червоній планеті

Поділитися
Марсохід NASA зробив знімок хмар на Червоній планеті Хмари Марса складаються в основному з льоду © NASA
Хмари Марса складаються переважно з льоду.

Хмари Марса багато в чому схожі на перисті хмари на Землі, але не набагато тонші. В той час, як хмари нашої планети можуть містити воду, низькі температури і тиск Марса дозволяють формуватися тільки хмарам з водяного льоду (і льоду CO2). Але і ці хмари доволі тонкі через низький вміст водяного льоду в атмосфері Червоної планети, повідомляє SciTechDaily.

Вивчення хмар допомагає вченим зрозуміти атмосферу Марса і те, як у ній відбувається кругообіг води сьогодні. Наприклад, як водяна пара переноситься атмосферною циркуляцією, і як температура та вміст води змінюються з висотою.

Спостереження за рухом хмар може також розповісти про силу та напрям вітру високо в атмосфері. Незважаючи на свою тонкість, ці хмари впливають на нагрівання та охолодження сучасної атмосфери. У минулому ж вони, ймовірно, грали значно більшу роль у підтримці тепла, що дозволяло існувати рідкій воді на Марсі.

У марсіанських хмарах спостерігаються сезонні закономірності. Протягом кількох місяців у період північного літнього сонцестояння орбітальні космічні апарати спостерігають велику активність хмар між 10° південної широти і 30° північної широти. Марсохід Perseverance досліджує кратер Єзеро, розташований приблизно на 18° північної широти, що дає вченим можливість спостерігати за цими хмарами з поверхні.

На 961 році сол своєї місії ровер зробив знімок незадовго до сходу сонця. На ньому можна побачити тонкі хмари, освітлені сонячним промінням.

Дослідники відзначають, що використовують безліч інструментів марсоходу для спостережень. У результаті вони можуть дізнатися більше про склад хмар, чи блокують вони або розсіюють сонячне світло і так далі.

Нещодавно вчені заявили, що марсохід Curiosity знайшов на Червоній планеті опал, який надалі може стати в нагоді майбутнім марсіанським місіям. Але не як прикраса, а як потенційне джерело води.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі