Сьогодні ми стали менш захищеними не тільки у фізичному, але й у віртуальному світі, створюваному телесеріалами для дорослих та мультиками для дітей.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Георгій Почепцов, доктор філологічних наук, професор. На його думку, сучасний герой телесеріалу - це найчастіше негативний персонаж.
"Досить згадати "Картковий будиночок", причому Кевін Спейсі виявився таким же і в реальному житті, що змусило творців серіалу знімати шостий сезон вже без нього. А дивні типажі дитячих мультиків з намальованими як би з гострих кутів фізіономіями на відміну від круглих і пухнастих героїв старих мультфільмів... - нагадує автор. - Велика кількість фантастичних телесеріалів явно готують нас до настання жахливого майбутнього, де людина людині точно буде ворогом. Добрий Вінні-Пух залишається в нашому далекому минулому, сьогодні він би блукав по вулиці з пістолетом або помповою рушницею".
Вчений вважає, що соціальні медіа та телесеріали сьогодні правлять світом. І ті, і інші наповнені емоціями.
"Образ світу в наших головах все менше відповідає реальності, оскільки він формується не традиційними ЗМІ, а соціальними медіа і телесеріалами, які створюють художню дійсність. І обговорюємо більше ми тепер саме цю реальність, яка навіть швидше віртуальна, а не інформаційна. Саме звідси ростуть корені фейків і постправди, оскільки ця конструйована реальність все далі відходить від дійсності. У такій реальності добре помітно тільки те, що нам хочуть продемонструвати", - підкреслює автор.
Детальніше про інформаційні маніпуляції читайте в матеріалі Георгія Почепцова "Інформаційний двобій, або Як людина в краватці перемагає людину в капцях" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".