За 2014 рік населення Землі поставило новий рекорд і в якості сміття позбулося від 41,8 млн тонн електронного та електричного обладнання (e-waste), що складається з шкідливих для екології, а також інших речовин, що підлягають переробці.
Про це свідчить свіжий звіт Університету ООН, приводить його дані AFP.
Згідно зі звітом, сумарно найбільше e-waste було "вироблено" в США і Китаї - 32% від майжн 42 мільйонів належить їм. Лідерами серед країн, де найбільше "электросміття" зафіксовано на людину, стали країни Європи - Норвегія (28,4 кілограма на людину), Швейцарія (26,3 кг), Ісландія (26,1 кг), Данія (24), Великобританія (23,5).
У той же час, важливо підкреслити, що ті ж країни Європи, які позбавляються від "електронного сміття", стаючи лідерами у виробництві e-waste, частіше інших країн світу віддають його на повторну переробку. У всіх країнах Євросоюзу це питання регламентується законодавством. Так що, наприклад, зазначена в лідерах Данія завдяки своєму населенню і законодавству, більше 60% від виробленого нею сміття віддала на повторну переробку. До речі, з 41,8 мільйонів тон близько 6,5 млн тон сміття були відправлені на переробку з метою вторинного використання.
Найнижчі показники електронного сміття зафіксовані в Африці, де на душу населення викидали 1,7 кілограма сміття, що пояснюється об'єктивно низькою купівельною спроможністю і рівнем життя населення.
Вартість відходів, придатних для переробки з метою повторного використання, а також матеріалів, які могли бути витягнуті з відходів, становить 52 мільярди доларів.
Особливо примітно, що у всьому выброшенном смітті містилося 300 тонн золота, що становить 11 відсотків від світового виробництва цього дорогоцінного металу в 2013 році. Золото вибирають переважно з мікросхем комп'ютера.
Крім цього, серед відходів, переважно деталі різної побутової техніки, знайшли 2,2 мільйона тонн небезпечних для екології матеріалів з повільними періодами розпаду важких і шкідливих матеріалів - свинець, ртуть, кадмій та хром.
Близько 60 відсотків усього e-waste - це холодильники, пральні машини та інша побутова техніка. На мобільні телефони, калькулятори, комп'ютери і принтери припадає лише 7 відсотків від загального обсягу цього сміття.
Раніше повідомлялося, що запаси золота, алмазів і цинку на землі вичерпаються через 20 років.