Людська пам'ять працює так само, як пошукові системи

Поділитися
Людська пам'ять працює так само, як пошукові системи
Вузлик на пам'ять: людська пам'ять дійсно нагадує схему понять з деякими найбільш прохідними "вузлами".

Нове дослідження про те, як мозок оперує десятками тисяч слів було опубліковано в журналі Nature Human Behaviour. Вчені звернули увагу, що деякі з них запам'ятовуються набагато краще за інших, і спробували знайти цьому пояснення.

Автори експерименту досліджували нейронну активність пацієнтів з епілепсією. Піддослідним показували пари слів на кшталт "рука-яблуко", а через деякий час демонстрували одне з них і просили згадати друге. Виявилося, що є ряд слів, які більшості учасників вдавалося згадати краще або гірше за все, і це не було пов'язано з з'єднанням в пари. Цікаво, що більш рідкісні слова запам'ятовувалися краще, ніж ті, які вживаються в повсякденному житті.

Пізніше в схожому експерименті в онлайн-форматі взяло участь майже 3000 добровольців. Результат виявився таким же. Дослідники спробували пояснити це за допомогою моделі пошуку асоціативної пам'яті, яка нагадує схему понять з деякими найбільш прохідними "вузлами". Вчені створили програму, щоб припустити, які слова будуть краще запам'ятовуватися. Вона грунтувалася на корпусі даних їх книг, новин і статей Вікіпедії.

Виявилося, що найбільш запам'ятовуються слова не з'являються в текстах частіше, а абстрактні поняття не обов'язково важкі для запам'ятовування. Зате слова, семантично схожі або пов'язані зі значеннями інших слів, запам'ятовуються набагато легше. Випробовувані вгадували їх з більшою ймовірністю. Ці слова є свого роду центри трафіку в нейронних мережах - точно так само, як в пошукових системах, які підказують нам потрібне слово, коли ми тільки починаємо вводити запит.

Раніше вчені з Університету Гонконгу створили роботизований очей, будова якого повністю повторює будову справжнього очі і він дійсно може бачити. У майбутньому такий пристрій зможе забезпечити зір краще людського, а також здатність бачити в темряві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі