Любителі фільмів жахів виявилися краще підготовленими до пандемії

Поділитися
Любителі фільмів жахів виявилися краще підготовленими до пандемії Любителі фільмів про зомбі виявилися краще підготованими до глобальної пандемії
Ті, хто любить фільми про зомбі і трилери, виявилися і морально, і інформаційно більш готовими до різних глобальних проблем.

Вчений з університету Чикаго Колтан Скрівнер і його колеги заявили про те, що люди, які люблять дивитися фільми про кінець світу, зомбі-апокаліпсис, а також трилери і слешери мають переваги перед любителями інших жанрів. Вони виявилися психологічно і інформаційно краще підготовленими до глобальної пандемії, повідомляє Naked science.

Скрівнер стверджує, що любителі жахів і фільмів-катастроф і ті, хто наділений «хворобливою цікавістю» до неприємних по суспільним мірками темам не тільки з радістю вишукують інформацію, а й можуть «приміряти» на себе ті чи інші ролі і, відповідно, розуміти, як пережити події такого масштабу. Крім того, вчений зазначає, що інтерес до фільму «Зараження» виріс практично відразу після того, як виник новий коронавірус.

«Коли ми бачимо, нюхаємо або ненавмисно торкаємося потенційно патогенного матеріалу, ми відскакує і уникаємо його; якщо ми з'їмо зіпсовану їжу, ми виплюнемо її. Ця реакція на потенційно патогенний матеріал викликана огидою, яка спонукає організм поводитися таким чином, щоб мінімізувати ризик зараження, уникаючи його. Проте більш уважний розгляд того, як людський розум поводить себе з потенційно небезпечною інформацією, може допомогти відповісти на питання, чому деякі люди шукають розважальний контент, пов'язаний з патогенами, в світлі реальної загрози. <...> Хвороблива (морбідна) цікавість може бути результатом роботи механізмів, які прагнуть представляти себе в певних ситуаціях і витягувати уроки з цього уявного досвіду», - пише Скрівнер.

Вчений і його колеги опитали 310 осіб у віці від 17 до 72 років і з'ясували, яким фільмам вони віддають перевагу, чи шукають інформацію про епідемії і наскільки вони були готові до COVID-19. Виявилося, що кризу вони пережили доволі спокійно. При цьому патологічна цікавість корелювала з великим інтересом до перегляду страшного/надприродного, містики/трилера і кіно про епідемії і віруси. При цьому такий тип цікавості не був пов'язаний з переглядом романтичних, комедійних або пригодницьких фільмів.

Учасники експерименту, які повідомили про любов до фільмів жахів, також відзначили, що вони цікавляться різними темами, пов'язаними з коронавірусом: прагнули більше дізнатися про те, як SARS-CoV-2 впливає на організм, дивитися фотографії із зображенням того, що хвороба робить з тілом, дізнаватися історії людей, що видужали або померли.

Вчені вважають, що однією з причин того, чому люди тягнуться до фільмів-катастроф і фільмів жахів, полягає в тому, що вони допомагають легше пережити глобальний хаос.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше директор ВООЗ розповів, що пандемія коронавірусу починає прискорюватися, попри те, що деяким країнам вдалося досягти прогресу в стримуванні хвороби. За його словами, більшість жителів планети залишаються сприйнятливими до коронавірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі