Крижані щити на полюсах Землі розпадуться швидше, ніж вважалося – вчені

Поділитися
Крижані щити на полюсах Землі розпадуться швидше, ніж вважалося – вчені Крижані щити Землі можуть розтанути раніше, ніж передбачалося © pixabay/dassel
Це станеться навіть якщо вдасться стримати глобальне підвищення температури.

Вчені заявили про те, що навіть якщо людство зможе стримати підвищення глобальної температури в межах двох градусів Цельсія, крижані щити Гренландії та Антарктики продовжать незворотно танути, повідомляє Science Alert.

«Якщо ми пропустимо цю мету з викидів, крижані щити руйнуватимуться та танутимуть прискореними темпами, згідно з нашими розрахунками», — пояснює фізик-кліматолог Аксель Тіммерманн з Інституту фундаментальних наук у Кореї.

У ході дослідження Джун Янг Парк з Пусанського національного університету та його колеги побудували модель змін клімату, яка включала механізми зворотного зв'язку, що були відсутні в попередніх моделюваннях. В результаті вони з'ясували, що переломний момент наближається швидше, ніж очікувалося.

"Комп'ютерні моделі, що імітують динаміку крижаних щитів у Гренландії та Антарктиді, часто не враховують той факт, що танення крижаних щитів вплине на океанські процеси, які, у свою чергу, можуть позначитися на крижаному щиті та атмосфері", - пояснив Парк.

Лід на суші і в морі продовжує танути зі швидкістю, що росте. Тала вода, яка стікає в океан, концентрується біля поверхні, зменшуючи теплообмін з глибин та ще більше підвищуючи температуру на глибині. Це додаткове тепло може призвести до подальшого руйнування замерзлих контрфорсів, що утримують льодовик Антарктиди, що призведе до попадання ще більшої кількості талої води в океан.

За словами вчених, деякі з наслідків цих процесів уже можна спостерігати у режимі реального часу. До них можна віднести дощ у Гренландії та збільшення кількості талої води на антарктичному шельфовому льодовику. Розрахунки Парка та його колег показують, що ці процеси стануть незворотними вже при підвищення глобальної температури на 1,8 градуса Цельсія.

Уникнути ж швидкого підвищення рівня моря вдасться лише у найжорсткішому сценарії пом'якшення наслідків у межах 1,5 градуса за Цельсієм. Якщо ж кардинальних дій не вжити, протягом найближчих 130 років рівень моря може підвищитися на 100 сантиметрів.

Раніше вчені заявили про те, що втрата морського льоду в Арктиці може посилюватися сильними штормами, здатними переміщати величезну кількість води у вигляді пари. Це явище відоме як «атмосферні річки», вони все частіше досягають Арктики навіть у морозні місяці, коли морський лід зазвичай отримує шанс на відновлення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі