Зірки такого класу називають коричневими карликами. Раніше вчені вважали, що подібні об'єкти не можуть викидати такі спалахи. Подія ж, яка була зафіксована космічним рентгенівським телескопом XMM-Newton Європейського космічного агентства у 2008 році, суперечить існуючим уявленням.
Подібні спалахи виникають тоді, коли енергія накопичується в магнітному полі зірки, а потім вивільняється, викликаючи радіаційне випромінювання та підвищення яскравості. "Це найцікавіша частина відкриття, оскільки раніше ми думали, що коричневі карлики не можуть накопичити достатню кількість енергії в їхньому магнітному полі, щоб викинути такий потужний спалах", - заявив один з дослідників Біт Стелзер.
Вчені вважали, що коричневі карлики не можуть викидати потужні спалахи через те, що температура їхньої поверхні значно нижча, ніж у інших зірок, і вони не можуть накопичити достатню кількість енергії. Наприклад, поверхня J0331-27 приблизно на третину холодніша, ніж у Сонця.
Тому вчені поки не знають, яким чином зірці вдалося випустити такий спалах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа одержали знімок зірки Бетельгейзе, яка нещодавно значною мірою втратила свою яскравість. Отримані знімки показують не тільки потьмяніння зірки, але і зміну її видимої форми.