Бетельгейзе завжди була одним із найяскравіших об'єктів на небі, але на даний момент її блиск становить лише 36% яскравості. І це зміна помітна навіть неозброєним оком. Чому це сталося, на даний момент невідомо.
Група астрономів під керівництвом Мігеля Монтарже з Левенського католицького університету в Бельгії спостерігає зірку на Дуже Великому Телескопі ESO з грудня 2019 року намагаючись зрозуміти, через що вона так сильно втрачає блиск. У ході цих досліджень астрономи і отримали нове зображення зірки.
На думку деяких вчених, потьмяніння Бетельгейзе може бути пов'язано з її швидким вибухом в якості наднової. Але у дослідників є й інші пояснення. "Ми розробляємо два можливих сценарії: різке охолодження поверхні зірки через виключно високий рівень зоряної активності і викид пилу у напрямку до нас. Звичайно, наші знання про червоні надгіганти ще залишаються неповними, і дослідження тривають, так що сюрпризи все одно можливі", - заявили Монтарже.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа виявили біля білого карлика – залишків сонцеподібної зірки – гігантську планету. Планета знаходиться так близько до зірки, що втрачає свою атмосферу, яка утворює навколо зірки газовий диск.