Космічний апарат для дослідження Сонця Solar Orbiter, який створили спільно NASA і Європейське космічне агентство (ESA), зробив маневр над Венерою, повідомляє Space.com.
Перший такий проліт над планетою апарат зробив в грудні 2020 року, а тепер він зробив другий маневр над Венерою, який дає йому можливість завдяки використанню гравітації планети вийти на необхідну орбіту для вивчення Сонця.
За ним, такий же обліт зробить і японський зонд BepiColombo. Він наблизиться до Венери 10 серпня і далі полетить до Меркурія.
На своєму шляху Solar Orbiter вивчає плазму і магнітні поля Сонця, а також робить детальні знімки полярних областей Сонця.
Solar Orbiter - космічний апарат, створений Європейським космічним агентством в рамках програми Cosmic Vision як перша місія M-класу. Запуск здійснено ракетою-носієм Atlas V з космічного центру Кеннеді у Флориді 10 лютого 2020 року. Його місія запланована на сім років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
In case you were not up as early as us this morning @ESASolarOrbiter completed its second #VenusFlyby before breakfast ? Next up: @bepicolombo ! We'll be having a lunchtime @TwitterSpaces chat with @esaoperations to hear more. Listen in here at 13:00 CEST https://t.co/T8x6G199xV pic.twitter.com/nBS8Zs1UUj
- ESA Science (@esascience) August 9, 2021
Нагадаємо, що астрономи-любителі відкрили дві планети біля схожої на Сонце зірки. Вона знаходиться на відстані 352 світлових роки від Землі.