Марсіанський зонд Об’єднаних Арабських Еміратів Hope зробив знімки дискретного полярного сяйва в нічній атмосфері Марса, повідомляє Nature. За допомогою отриманих зображень вчені зможуть вивчати взаємодію сонячної радіації та магнітного поля Марса з його атмосферою.
На Марсі існує три типи полярних сяйв: протонне, розсіяне і дискретне. Але жодне з них не можна побачити неозброєним оком. Це можна зробити, лише за допомогою спеціального обладнання.
Дискретне сяйво, яке сфотографував космічний зонд виникає, коли сонячний вітер стикається з магнітними полями кори Марса. Потім заряджені частинки зустрічаються з киснем у верхніх шарах атмосфери, і саме це змушує кору світитися.
Дослідники виявили, що протонне сяйво відбувається вдень і викликане взаємодією сонячного вітру та водню в екзосфері Марса, а розсіяне сяйво, навпаки спостерігається тільки під час інтенсивної сонячної бурі.
На думку науковців, магнітне поле кори Марса направляє швидкі електрони з космосу вниз до атмосфери. Саме це змушує кору мерехтіти так само, як відбувається полярне сяйво на Землі. Цей вплив локалізованого магнітного поля є унікальною особливістю Марса, тому що він не має магнітного поля, яке створюється ядром, як на Землі.
The UAE's Hope Probe, first-ever Arab interplanetary mission, has captured the first global images of Mars’ Discrete Aurora. The high-quality images open up unprecedented potential for the global science community to investigate solar interactions with Mars. pic.twitter.com/5Bt4ZZX2L9
— HH Sheikh Mohammed (@HHShkMohd) June 30, 2021
Нагадаємо, деякі регіони Марса могли бути населеними протягом мільйонів років. Вчені вважають, що Кратер Гейла був придатним для життя.