Деякі регіони Марса могли бути населеними протягом мільйонів років – учені

Поділитися
Деякі регіони Марса могли бути населеними протягом мільйонів років – учені Умови в кратері Гейла були придатними для розвитку життя © NASA
Кратер Гейла був придатним для життя.

Вчені проаналізували зразки, які були зібрані в кратері Гейла на Марсі, і заявили про те, що вони могли сформуватися тільки в стабільних умовах, які підходять для розвитку життя. А це означає, що життя могло існувати в деяких регіонах Червоної планети протягом тисяч і навіть мільйонів років, повідомляє New Scientist.

У 2016 році марсохід Curiosity за допомогою бортової дрилі зібрав зразки з кратера Гейла. Вивчивши їх за допомогою рентгенівських променів і бортових інструментів марсоходу, вчені виявили присутність певного глинистого мінералу. Він схожий на так звані глауконітові осади і може вказати на період, коли кратер був населеним.

Вченим вже було відомо, що 10-3,5 мільйона років тому в кратері могло розташовуватися велике озеро. В ті часи атмосфера Марса була набагато щільнішою і могла підтримувати існування води в рідкому стані. Але дослідники не знали, чи було це озеро придатним для зародження та існування життя.

Присутність же мінералу, схожого на глауконітові глини, є хорошим знаком. Вона свідчить про те стабільні умови - з температурою в межах -3 - +15 градусів Цельсія і нейтральним рН - могли існувати в кратері Гейла до декількох мільйонів років.

Елізабет Лоса-Адамс з Університету Віго в Іспанії, провідний автор дослідження, заявила, що глауконітові осади припускають наявність рідкої води, яка була присутня протягом тривалого часу в стаціонарних умовах. Крім того, вчена зазначила, що геохімічні умови, необхідні для появи таких матеріалів, відповідають критеріям для підтримки життя.

Разом з тим, присутність глауконітових осадів вказує на те, що умови були сприятливими для життя, а не на існування самого життя. Пошук свідчень населеності Марса в минулому - одне з головних завдань марсохода Perseverance.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Марсоходу вже вдалося знайти на Червоній планеті загадкові камені. Команда місії їх вивчає і намагається зрозуміти, як вони сформувалися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі