Коронавірус може зберігатися в тілі людини протягом декількох місяців

Поділитися
Коронавірус може зберігатися в тілі людини протягом декількох місяців SARS-CoV-2 може зберігатися в організмі 230 днів © AZERTAC
Дослідники виявили присутність РНК вірусу у різних органах людини.

Вчені з Національного інституту здоров'я США заявили про те, що коронавірус, який викликає COVID-19, може за кілька днів поширитися з дихальних шляхів у серце, мозок і майже кожен орган у тілі людини, і зберігатися там протягом декількох місяців, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що результати роботи були опубліковані онлайн, на даний момент вони рецензуються для публікації в журналі Nature. Вчені називають своє дослідження «найповнішим на сьогодні аналізом поширення та стійкості SARS-CoV-2 в організмі та головному мозку». За їхніми словами, вони виявили, що патоген може реплікуватися в клітинах людини далеко за межами дихальних шляхів.

Здатність вірусу розмножуватися поза дихальних шляхів людини оскаржується, вчені наводять аргументи за і проти цього. У ході нового дослідження вчені проаналізували проби та тканини, вилучені у 44 трупів пацієнтів, які померли у перший рік пандемії.

Дослідникам вдалося виявити РНК вірусу в різних органах людей, включаючи ділянки мозку, яка зберігалася протягом 230 днів після зараження. Вчені відзначають, що це може означати зараження дефектними вірусними частинками, що було описано при стійкому інфікуванні вірусом кору.

На відміну від інших досліджень, вчені збирали зразки тканин пацієнтів протягом першого дня після смерті, а також вирощували вірус, зібраний у клітинах різних органів.

«Наші результати в сукупності показують, що, хоча найбільший тягар SARS-CoV-2 припадає на дихальні шляхи та легені, вірус може поширюватися на ранніх етапах зараження та інфікувати клітини по всьому тілу, у тому числі по всьому мозку», - заявили автори роботи.

Вчені вважають, що тривале знаходження вірусу в тілі людини може бути причиною появи стійких симптомів, які виявляються при тривалому захворюванні на COVID-19. За словами дослідників, розуміння механізмів, за допомогою яких зберігається вірус, поряд із реакцією організму на нього допоможе покращити способи лікування захворювання.

«Ми поки що не знаємо, які хронічні захворювання виявляться в майбутньому. Чи спостерігатиметься рання серцева недостатність у перехворілих або рання деменція. Це питання, що залишилися без відповіді, які вимагають обережного підходу до запобігання поширенню цього вірусу», - заявила Райне Макінтайр, професор глобальної біобезпеки в Університеті Нового Південного Уельсу в Сіднеї, яка не брала участі в дослідженні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, у світі фіксують випадки інфікування новим штамом коронавірусу B.1.1.529, виявленим у ПАР. Всесвітня організація охорони здоров'я назвала штам згідно з 15-ю літерою грецького алфавіту – «Омікрон».

Науковці продовжують вивчати новий штам, відомо, що він заразніший, ніж штам «Дельта», і, ймовірно, легше обходить вакцинний захист. Водночас новий штам слабший за своїх попередників. Серед симптомів «Омікрону» - висока температура, прискорений пульс, сильна втома. Смак і нюх при цьому зберігаються.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі