Коронавірус: чи потрібно носити маску здоровим людям

Поділитися
Коронавірус: чи потрібно носити маску здоровим людям Медики стверджують, що в повсякденному житті носити маски не потрібно © 112 Україна
Маски потрібно носити тільки в деяких випадках.

Епідемія коронавірусу, який вперше був виявлений у Китаї в грудні минулого року, швидко поширюється по світу і викликає паніку. Здебільшого вона торкнулася ринку медикаментів та масок, які, як вважається, можуть захистити від коронавірусу. Останні швидко закінчилися або їхні запаси підходять до кінця, купити їх стає все важче. Особливо цікава ця ситуація на тлі того, що органи охорони здоров'я по всьому світу стверджують, що здоровим людям маски носить не потрібно, повідомляє Bloomberg.

Офіційна позиція органів охорони здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров'я у своєму посібнику з коронавірусу Covid-19 говорить про те, що здорові люди повинні носити маски тільки в тому випадку, якщо спілкуються з тими, хто заразився або тими, у кого є симптоми захворювання. Центри з контролю і профілактики захворювань США "не рекомендують" людям носити маски, за винятком таких випадків. Генеральний хірург США Джером Адамс написав у своєму Twitter: "Серйозно, люди - доситьь купувати маски!". За його словами, медичні працівники, які не можуть отримати маски, піддаються ризику, і це, в свою чергу, підвищує загальний ризик для спільноти. У статті Journal of the American Medical Association йдеться про те, що немає ніяких доказів того, що маски можуть захистити здорових людей, які носять їх у повсякденному житті.

Кілька невеликих досліджень свідчать, що носіння масок посприяло зниженню поширення інших захворювань – грипу та гострого респіраторного синдрому (SARS). Разом з тим, їхні результати нерепрезентативні. Крім того, в ситуації браку масок більш сприятливо, якщо вони будуть залишені для тих, хто буде вступати в контакт з тими, хто заразився, а значить, точно знаходиться в зоні ризику.

Коли все ж потрібно носити маски

Маску краще одягти в тому випадку, якщо ви кашляєте або чхаєте. Кашель – поширений симптом захворювання, яке викликає вірус, він поширюється повітряно-крапельним шляхом – бризками рідини, яка виділяється при кашлі або чханні. Ці бризки, як правило, досить важкі для того, щоб швидко осісти на землю або навколишні предмети. Захворювання відбувається тоді, коли ці краплі потрапляють в ніс, рот, очі оточуючих або безпосередньо, або через немиті руки.

Коли пацієнт з симптомами нового коронавірусу перебуває вдома, йому і його близьким потрібно носити маски. Чиновники в Китаї, Гонконгу та Тайвані рекомендують також носити маски в людних місцях: вагонах метро або автобусах.

Що робити медпрацівникам

Згідно з протоколами лікування, пацієнтів з симптомами коронавірусу необхідно ізолювати і вдягти маску. Це допоможе захистити інших людей від попадання на них бризок, які можуть заразити їх. Медичним працівникам, які працюють з людьми, які заразилися, або тими, у кого підозрюють зараження, радять носити респіратори. Вони відрізняються тим, що випускаються в різних розмірах, а значить можуть щільно прилягати до обличчя. Крім того, вони пропускають повітря крізь спеціальний фільтр, який затримує не тільки великі краплі, але і більш дрібні частинки, які можуть подорожувати повітрям.

Мінус респіраторів в тому, що їх незручно носити довгий час, вони викликають прилив тепла і тиснуть на обличчя. В деяких випадках вони можуть викликати утруднення дихання.

Які недоліки в носінні маски

За словами медиків, люди, які не навчені носити маски і схильні до того, щоб часто чіпати обличчя руками, знаходяться в зоні ризику зараження коронавірусом. ВООЗ рекомендує у випадках, якщо все-таки потрібно носити маску, використовувати її правильно: надягати чистими руками, знімати використану маску ззаду і не чіпати спереду, не використовувати одноразову маску повторно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Станом на 10 березня число заражених коронавірусом Covid-2019 досягла 114 544 людини. Водночас за весь час розповсюдження "китайської" коронавірусної інфекції померло понад 4 тисяч людей по всьому світу.

В Україні на даний момент зареєстровано один випадок захворювання Covid-2019. Коронавірусом заразився житель Чернівців, який подорожував разом зі своєю дружиною в Італії. У дружини інфікованого тест на коронавірус показав негативний результат.

Раніше ВООЗ розвінчала міфи, пов'язані з поширенням коронавірусу. В організації нагадали, що найбільш дієвий спосіб захиститися від захворювання - дотримання правил особистої гігієни. ВООЗ рекомендує всім регулярно мити руки і обробляти їх спиртовмісною антисептичною рідиною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі