Часник, кокаїн і сеча не допоможуть. ВООЗ розвіяла міфи про коронавірус: список

Поділитися
Часник, кокаїн і сеча не допоможуть. ВООЗ розвіяла міфи про коронавірус: список ВООЗ радить не боятися посилок з Китаю © Соцмережі
Щоб не інфікуватися коронавірусом, слід регулярно мити й обробляти антисептиком руки, а також дотримуватися інших правил гігієни.

Всесвітня організація охорони здоров'я нагадує, що найдієвішим спосіб мінімізувати ризики зараження коронавірусом COVID-19 є дотримання правил особистої гігієни. ВООЗ рекомендує всім регулярно мити руки й обробляти їх спиртовмісною антисептичної рідиною.

Більшість інших рад щодо профілактики захворювання – даремні. ZN.UA публікує список розвінчаних ВООЗ міфів.

1. Коронавірус не передається через укуси комарів.

2. Дитяча сеча не є засобом профілактики коронавіруса. Більше того, у сечі можуть містится збудники вороб.

3. Перебування на вулиці в холодну і сніжну погоду не допомагає знищити коронавірус.

4. Вживання кокаїну шкодить здоров'ю і не рятує від коронавіруса.

5. Ризик зараження коронавірусом від дотику до монет, банківських карт та інших предметів є низьким. Однак мити руки, обробляти руки антисептиком все ж варто.

6. Краплі при чханні і кашлі розлітаються від інфікованого на відстань не більше 1 метра. А не на 8 метрів, як пишуть в інтернеті. Тому для захисту від будь-якого респіраторного захворювання слід триматися на відстані від усіх, у кого є симптоми ГРВІ. І не забувати мити руки.

7. Коронавіруси не поширюються повітрям на великі відстані. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Заразитися можна, доторкнувшись до очей, носа або рота після контакту рук з зараженою поверхнею.

8. Електросушарка для рук і ультрафіолетові лампи не знищують коронавірус. Більш того, УФ-лампи можуть викликати роздратування шкіри.

9. Повторно використовувати маски не можна. Стерилізувати, обробляти антисептиком їх теж не варто.

10. Обробка поверхні всього тіла спиртом або хлорним вапном не знищить віруси, що вже проникли в організм. Розпорошення цих речовин може завдати шкоди слизовій оболонці очей та інших органів.

11. Посилки з Китаю можна отримувати. Коронавіруси на поверхнях довго не живуть.

12. Вакцини від пневмонії не захищають від коронавіруса. Вакцина від COVID-19 ще не створена. У той же час, вакцинація від інших респіраторних захворювань допоможе убезпечити себе від них.

13. Регулярне промивання носа сольовим розчином, ймовірно, може прискорити одужання при звичайній застуді. Але даних про те, що це допомагає при коронавірусі, немає.

14. Часник корисний для здоров'я і має протимікробні властивості. Але підтверджень того, що він допомагає при коронавірусі, немає.

15. Натирання кунжутним маслом не допомагає при коронавірусі.

16. Заразитися коронавірусом можуть не тільки літні люди. До захворювання схильні всі вікові групи. Однак у літніх людей, а також у осіб із хронічними захворюваннями (діабет, астма, хвороби серця тощо) – вищий ризик розвитку важких форм захворювання та ускладнень.

17. Підтверджених випадків зараження людини від домашніх тварин ще не зафіксовано. Однак після контакту з ними слід мити руки: це вбереже вас від кишкової палички і сальмонели та інших захворювань.

18. Антибіотики проти коронавіруса безсилі. Як і проти всіх інших вірусних інфекцій. Вони призначені для боротьби з бактеріальними інфекціями.

19. Рекомендованих лікарських засобів для профілактики і лікування COVID-19 поки що немає. Робота над їх створенням ведеться. Тим не менш, інфікованим необхідна медична допомога та препарати для зняття симптомів.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса COVID-19 "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я. 28 лютого ВООЗ підвищила рівень небезпеки до дуже високого.

Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.

Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання.

Китайський коронавірус швидкими темпами поширюється по всьому світі.

Випадки захворювання зафіксовані більш ніж у 100 країнах на всіх континентах. Згідно з офіційними даними, захворіли понад 109 тисяч людей, 60 тисяч вилікувались, 3700 померли.

Перший випадок зараження коронавірусом в Україні було діагностовано 3 березня у Чернівцях у чоловіка, який повернувся з Італії.

Про те, чому більшість українських громадян не впевнені у спроможності влади ефективно протистояти поширенню захворювання і чи справедливі їхні сумніви, читайте в статті Алли Котляр "Тест системі: коронавірус вже в Україні" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі