Коралові рифи по всьому світу знебарвлюються — знайдено причину

Поділитися
Коралові рифи по всьому світу знебарвлюються — знайдено причину © Getty Images
Це сталося внаслідок нагрівання океану.

Масове знебарвлення коралових рифів було зафіксовано у щонайменше 53 країнах і територіях Північної та Південної півкуль з початку 2023 року, повідомили в понеділок дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) та Міжнародної ініціативи з коралових рифів (ICRI) у своїй заяві.

Знебарвлення коралів відбувається, коли вони зазнають стресу через зміну умов — температури, світла або поживних речовин — і видаляють водорості, що живуть в їхніх тканинах. Це призводить до того, що корали стають повністю білими.

За словами дослідників, це стосується рифів у Флориді, Карибському басейні, у східній частині тропічної частини Тихого океану, таких як Коста-Ріка і Панама, Великого Бар'єрного рифу в Австралії, частини південної частини Тихого океану, Перської та Аденської заток.

Це вже другий випадок знебарвлення коралів на планеті за останні 10 років, останній закінчився у травні 2017 року. Як повідомляє Associated Press, до цього призвела кліматична модель Ель-Ніньо, яка протягом трьох років спричиняє потепління світового океану.

Дослідники зазначають, що для оголошення глобального знебарвлення необхідно підтвердити цей факт в кожному великому океанічному басейні. До таких басейнів належать Атлантичний, Тихий та Індійський океани в Північній та Південній півкулях.

Коралові рифи є життєво важливими екосистемами для підводного життя і допомагають захищати біорізноманіття та сповільнювати ерозію. Вони також є туристичною принадою в деяких місцях, що дозволяє підтримувати місцеву економіку та продовольчу безпеку.

Дослідники відзначають, що знебарвлення коралів не завжди передує загибелі рифів, але б'ють на сполох через постійний вплив кліматичних змін на екосистеми.

2023 рік був найтеплішим роком за всю історію спостережень: середня температура на суші та в океані досягла 2,12 градусів за Фаренгейтом (мінус 16,6 за Цельсієм), що на 2,12 градуса вище середнього показника 20-го століття, повідомили на початку року дослідники NOAA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі