Конкуренти почали патентну війну проти Google

Поділитися
Конкуренти почали патентну війну проти Google Конкуренти почали патентну війну проти Google
Консорціум Rockstar Consortium пред'явив претензії до використання Google системи інтернет-реклами, яка дозволяє видавати у пошуку рекламні оголошення, які відповідають пошуковому запиту користувача. Зараз Googl заробляє більше 50 млрд дол. на рік завдяки технології AdWords, яка, на думку конкурентів, порушує чужий патент.

Компанії Apple, Microsoft, Sony, Ericsson і Blackberry, що входять до Rockstar Consortium, подали патентний позов до Google, а також до виробників пристроїв під управлінням операційної системи Android від Google - Samsung Electronics, Huawei, HTC, LG, Asustek і ZTE. За даними агентства Reuters, позов подано до Окружного суду Штату.

Google і його партнерів звинувачують у порушенні семи патентів, що належать Rockstar Consortium. Зокрема, консорціум пред'явив претензії до використання Google системи інтернет-реклами, яка дозволяє видавати у пошуку рекламні оголошення, які відповідають пошуковому запиту користувача. Патент на цю технологію було зареєстровано ще у грудні 1998 року. Google було засновано у вересні того ж року, а зараз вона заробляє більше 50 млрд дол. на рік завдяки технології AdWords, яка, на думку конкурентів, порушує чужий патент.

Патенти, що належать Rockstar Consortium, колись були частиною портфоліо компанії Nortel, яка збанкрутувала у 2009 році. У 2011 році консорціум купив ці патенти за 4,5 млрд дол. Google теж намагалася придбати патенти Nortel і запропонувала компанії заплатити за них спочатку 0,9 млрд дол., а потім підняла планку до 4,4 млрд дол. Але у підсумку Google програла цю битву, і в 2012 році купила мобільний підрозділ компанії Motorola за 12,5 млрд дол. Цю угоду було багато в чому продиктовано наявністю у Motorola Mobility солідного набору з 24 500 тис. патентів. "Придбання Motorola Mobility "посилить" патентне портфоліо Google і допоможе захистити Android від неконкурентних засобів боротьби з боку Apple, Microsoft та інших компаній", - пояснював тоді один із засновників Google Ларрі Пейдж.

Учасники Rockstar Consortium вважають, що Google порушувала патенти навмисно - адже компанія продовжувала заробляти на чужій технології без ліцензійних виплат, незважаючи на те, що програла аукціон, на якому продавалися патенти Nortel."Google порушувала і продовжує порушувати", - йдеться у тексті позовної заяви консорціуму. Позови проти Samsung та інших виробників електроніки стосуються графічного інтерфейсу ОС Android, а також тих частин операційної системи, які підтримують галереї, мапи і роботу браузера.

Конкуренти атакують основний бізнес Google у ситуації, коли компанія завойовує все більшу частку ринку мобільних пристроїв. За даними Strategy Analytics, частка Android у всьому світі досягла 81,3% - цю операційну систему у III кварталі 2013 року було встановлено на більш ніж 200 млн смартфонів. Тоді як частка його основного конкурента - iOS від Apple - знизилася за рік з 15,6% до 13,4%. А магазин Google Play тепер генерує на 25% більше завантажень, ніж Apple AppStore. Частка Microsoft за рік зросла лише на 2 п.п. до 4,1%. Не зумівши конкурувати ринковими методами, Apple і Microsoft вирішили спробувати вирішити проблему через суд, зазначає видання Venturebeat. !zn

Читайте також:

Motorola презентувала телефон-конструктор "зроби сам"

Google презентувала свій флагманський смартфон Nexus 5 на новому Android

Apple представила нове покоління iPad і MacBook Pro

Nokia представила свій перший планшет, нові смартфони і "гігантофони"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі