Вчені з Університету Джорджії заявили про те, що люди більше готові довіряти комп'ютерам, ніж іншим людям. Особливо це справедливо тоді, коли справа стосується складних і об'ємних завдань, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені попросили 1500 осіб підрахувати кількість людей на фотографії, а також запропонували порівняти фрази, сказані людьми і згенеровані алгоритмом. У міру того, як кількість людей на фотографіях збільшувалася і рахувати ставало все складніше, люди почали більше довіряти припущенням, висловленим алгоритмом, а не рахувати самостійно. Вони також більш скептично поставилися до підрахунків інших респондентів.
Учасники експерименту частіше ігнорували помилки ШІ, але помічали неточності інших добровольців. І ця поведінка зберігалася, незалежно від того, наскільки точними були люди, які брали участь в експерименті.
Завдання для експерименту дослідники вибрали не випадково. Підрахунок людей ускладнюється зі збільшенням їхньої кількості, а комп'ютер здатний впоратися з нею без будь-якої «упередженості». Вчені також вважають, що алгоритми з розпізнавання облич вивчені досить добре, щоб виключити серйозні помилки.
Ця робота була частиною більш масштабної програми з вивчення співпраці людини і машини. «Кінцева мета в тому, щоб порівняти групи людей і машин, що приймають рішення, і оцінити поведінку людини, а в підсумку знайти спосіб, як більше довіряти один одному», - заявив один з учених Аарон Шектер.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше чотириногий робот Spot компанії Boston Dynamics взяв участь в навчаннях, які проводила французька армія. Яку роль виконував робот, точно невідомо, але ймовірно, що він використовувався для розвідки.