"Комета диявола" мчить до Сонця: як її можна побачити

Поділитися
Комету вже можна побачити на нічному небі © Comet Chasers/Richard Miles
Вона наблизиться до Землі вперше за 71 рік.

До Сонця мчить комета 12P/Понс-Брукса, яку також називають «Матір'ю драконів» або «Диявольською кометою». Її вже можна роздивитися у нічному небі, використовуючи бінокль чи невеликий телескоп, повідомляє Science Alert.

Що відомо про комету

12P/Понс-Брукса зблизиться із Сонцем вперше за 71 рік. Хоча вона мчить до нашої зірки, вона не несе ніякої загрози для Землі.

Це надзвичайно велика комета, її розміри порівнюють із Еверестом. Свою назву «комета диявола» вона отримала через те, що на ній періодично виникають викиди, що нагадують роги.

8 квітня жителі Північної Америки матимуть змогу спостерігати повне сонячне затемнення, під час якого вони зможуть побачити і комету. Видання зазначає, що коли Місяць закриє Сонце, «перетворивши день на ніч», комета буде над горизонтом. Разом з тим, щоб її побачити, краще скористатися біноклем чи аматорським телескопом.

Коли і як спостерігати «комету диявола»

Але побачити комету можна не лише під час затемнення. Для цього потрібно вийти в ясний вечір і подивитися на захід та північний захід після закінчення сутінків.

Там слід знайти планету Юпітер, комета перебуватиме між нею та Сонцем, але ближче до Юпітера. На фотографіях, зроблених крупним планом, комета має вигляд зеленої смуги. Цей колір пов'язаний з високим вмістом у ній дивуглецю.

8 квітня комета все ще перебуває за два тижні до досягнення найближчої точки до Сонця, коли вона здаватиметься найяскравішою. За словами Джеронімо Вільянуева, заступника директора зі стратегічної науки Відділу дослідження Сонячної системи NASA, 8 квітня видима зоряна величина комети становитиме близько 4,9, тобто її ледве зможе роздивитися людське око.

Але наскільки яскравішою вона стане в міру руху до Сонця, сказати складно. Яскравість комет на шляху до зірки залежить від того, як їх кома взаємодіє із сонячним вітром. Оскільки відстань комети від Сонця та її кома постійно змінюються під час руху, те саме відбувається і з її яскравістю.

Багато комет, які, як прогнозувалося, повинні стати дуже яскравими, згасали під час руху до Сонця, інші ж, навпаки, ставали яскравішими. У випадку з кометою 12P/Понс-Брукса залишається лише чекати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі