Кофеїн у крові впливає на кількість жиру в організмі – вчені

Поділитися
Кофеїн у крові впливає на кількість жиру в організмі – вчені Кофеїн може знизити кількість жиру в організмі © unsplash/sincerelymedia
Кофеїн впливає на кількість жиру та ризик розвитку діабету.

Вчені з Каролінського інституту у Швеції, Брістольського університету у Великій Британії та Імперського коледжу Лондона у Великій Британії заявили про те, що рівень кофеїну в крові може впливати на кількість жиру в організмі. А це, своєю чергою, може визначити ризик розвитку діабету 2 типу, повідомляє Science Alert.

За словами дослідників, низькокалорійні напої з кофеїном можна використовувати для зниження кількості жиру в організмі.

«Генетично зумовлені вищі концентрації кофеїну в плазмі були пов'язані з нижчим ІМТ (індекс маси тіла – ред.) та загальною масою жиру в організмі. Більш того, генетично зумовлені вищі концентрації кофеїну в плазмі були пов'язані з нижчим ризиком діабету 2 типу. Приблизно половина впливу кофеїну на схильність до діабету 2 типу, як було підраховано, опосередкована зниженням ІМТ», — заявили вчені.

У ході дослідження вчені вивчили дані близько 10 тисяч осіб, які були взяті з існуючих генетичних баз даних. Вони наголошували на варіаціях у певних генах, які, як відомо, пов'язані зі швидкістю розщеплення кофеїну.

Люди з певними варіаціями генів розщеплюють кофеїн повільніше, дозволяючи йому довше залишатися у крові. Проте вони також схильні вживати менше кофеїну в цілому.

Вченим вдалося виявити значний зв'язок між рівнем кофеїну, ІМТ та розвитком діабету 2 типу. Але не було виявлено зв'язку між кількістю кофеїну в крові та серцево-судинними захворюваннями, включаючи миготливу аритмію, серцеву недостатність та інсульт.

У ході попередніх досліджень вченим вже вдалося виявити зв'язок між помірним та відносним збільшенням кількості споживаного кофеїну та покращенням здоров'я серця та зниженням ІМТ. Нове дослідження додає більше деталей до інформації про вплив кави на організм.

"Невеликі короткострокові випробування показали, що споживання кофеїну призводить до зниження ваги та жирової маси, але довгострокові ефекти споживання кофеїну невідомі", - заявили вчені.

На думку вчених, виявлений зв'язок може бути пояснений тим, як кофеїн посилює термогенез (вироблення тепла) та окислення жиру (перетворення жиру на енергію) в організмі. Обидва ці процеси відіграють важливу роль у загальному метаболізмі.

Раніше американські вчені знайшли зв'язок вживання кави та чаю зі зниженням ризику передчасної смерті для людей, які страждають на діабет другого типу.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі