"Київстар", "МТС Україна" і life:) будуть брати участь у 3G-конкурсі

Поділитися
"Київстар", "МТС Україна" і life:) будуть брати участь у 3G-конкурсі © sibir-ix.ru
Всього таких ліцензій буде три - по одній на оператора, а їхня орієнтовна вартість складе близько 200 млн грн. Більше платити оператори не готові.

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації завершила збір попередніх заявок на радіочастоти для впровадження зв'язку третього покоління 3G (UMTS). У повідомленні регулятора йдеться, що заявки подали три найбільші оператори країни - "Київстар", "МТС Україна" і "Астеліт" (life:)).

Загалом на конкурс буде виставлено у цілому 90 МГц у діапазоні 2 ГГц. 30 МГц вже використовує в ньому "Тримоб" ("дочка" "Укртелекому), який одержав ліцензію ще в 2005 р. і дотепер є єдиним UMTS-оператором.

У МТС і "Астеліт" повідомили, що подали запити на 30 МГц кожна. "Київстар" вирішив не розкривати розмір смуги частот, на яку він претендує. Директор з регуляторно-правового забезпечення "Київстару" Андрій Осадчук лише зазначив, що обсяг заявленого спектру достатній для забезпечення новим видом зв'язку абонентів.

Четвертого покоління (4G) українцям доведеться почекати. "Надалі по мірі розвитку попиту на послуги передачі даних можна буде використовувати вільний частотний ресурс в діапазонах 900 і 1800 для запуску LTE", - каже начальник відділу зв'язків із громадськістю "МТС Україна" Вікторія Рубан. "Київстар" хоче якомога швидше використовувати 2G-спектр, якого у нього в надлишку, в тому числі і для 4G. Втім, операторам буде непросто отримати швидку вигоду від четвертого покоління, бо пристроїв з підтримкою цього в Україні все ще дуже мало.

На засіданні у вівторок Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації також затвердила проект постанови Кабінету міністрів, який дозволить знайти кошти на переведення засобів зв'язку військових в альтернативні діапазони і видати операторам 3G-ліцензії, як тільки з'явиться точна сума і умови цієї конверсії. Чиновники очікують, що конкурс пройде на початку осені.

Оператори не готові багато платити за частоти. Андрій Осадчук вважає, що стартова ціна ліцензії не має бути вище 200 млн грн.

Нагадаємо, у 2009 р. регулятор хотів виставити на конкурс чотири ліцензії за стартовою ціною у 400 млн грн і сподівався виручити до 2 млрд грн до бюджету. !zn

Читайте також:

До кінця липня мобільним операторам продадуть 3G-ліцензії

Українських мобільних операторів "попросять" піти з Криму, якщо вони до кінця року не перейдуть на стандарти РФ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі