Космічний телескоп DAMPE, запущений Китаєм на орбіту Землі в грудні 2015 року, провів спостереження за космічними променями надвисоких енергій невідомої природи, що виникають в центрі нашої Галактики і інших скупчень зірок.
Це випромінювання, як вважає частина космологів сьогодні, може виникати в результаті розпадів темної матерії в тих точках, де її накопичується особливо багато. Якщо це так, то тоді космічні промені, які виходять з центру Чумацького Шляху, будуть мати особливий енергетичний спектр – число часток буде змінюватися відносно повільно в міру зростання енергії, проте при досягненні визначеної точки воно різко просяде вниз.
Перші натяки на існування цього "обриву" були знайдені ще під час спостережень на AMS-02, однак цей детектор не міг стежити за частками надвисоких енергій, які може "бачити" DAMPE, а дані з наземних телескопів не були достатньо точними для того, щоб говорити про це напевно.
За словами китайських фізиків, дані, зібрані DAMPE під час першого циклу його роботи з грудня 2015 року по червень 2017 року, є першим однозначним свідченням того, що цей "обрив" дійсно існує і що він розташований саме там, де він повинен знаходитися у відповідності з передбаченнями теорії.
За наступні п'ять років DAMPE збере дані по ще 10 мільярдів космічних променів, що дозволить вченим зменшити похибки вимірювань і остаточно довести, що дана аномалія існує.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили "план втечі" інформації з чорної діри, який би не порушував всіх законів класичної та квантової фізики, і розповіли про те, як подібний експеримент можна було б провести на практиці. Для нього буде потрібний астронавт, який буде знаходитися у "горизонті подій", електрон, який він буде тримати в руках, та інформація про напрямок руху (спін) чорної діри. Вимірявши спін чорної діри і те, якими властивостями володіють частинки світла, породжувані випромінюванням Хокінга, астронавт "відпускає" електрон за горизонт подій.