Китайський суперкомп'ютер знову очолив рейтинг найпотужніших у світі

Поділитися
Китайський суперкомп'ютер знову очолив рейтинг найпотужніших у світі Китайський суперкомп'ютер Tianhe-2 вдруге очолив світовий рейтинг © netlib.org
Суперкомп'ютер Tianhe-2 (Чумацький шлях-2), розроблений у Національному університеті оборонних технологій Китаю, майже вдвічі потужніший за американський Titan, що займає друге місце.

Китайський суперкомп'ютер Tianhe-2 знову визнано найпотужнішим комп'ютером на сьогодні Його продуктивність в еталонному тесті Linpack склала 33,86 Петафлоп/сек, що еквівалентно 33,86 трильйонів операцій на секунду.

Новий варіант списку 500 найпотужніших суперкомп'ютерів світу оприлюднено у рамках розпочатої традиційної суперкомп'ютерної конференції SC13. Цей рейтинг публікується на регулярній основі двічі на рік - у травні та листопаді.

У рейтингу списку у порівнянні з травневим варіантом відбулася ще одна помітна зміна - на шосте місце списку з показником 6,27 Петафлоп/сек потрапив швейцарський суперкомп'ютер Piz Daint.

Укладачі списку - інженери з німецького Університету Мангейма - кажуть, що їхня метрика передбачає розрахунок того, як швидко суперкомп'ютери вирішують лінійні рівняння, проте вона не враховує низку інших факторів, які на практиці теж можуть виявитися важливими. Такі як швидкість передачі даних від одного вузла іншому. У Маннгеймі кажуть, що цей варіант вже не зовсім відповідає реальній потужності систем, тому в майбутньому ймовірний перегляд метрики підрахунку.

Згідно зі статистикою, з 10 найпотужніших суперкомп'ютерів 5 зроблено в компанії IBM.

"Top500 за останні 10 років став дуже корисним інструментом в оцінці потужності комп'ютерів і високопродуктивних кластерів. Але сьогодні нам потрібні більш орієнтовані на практику інструменти, які зможуть оцінити реальну користь системи, вказати на продуктивність у прикладних розрахунках", - каже Алессандро Куріоні, голова комп'ютерного департаменту в IBM Lab у Цюріху.

За його словами, оцінка потужності комп'ютерів з прив'язкою до практичних розрахунків - це наступний крок у справі тестування. "Дуже простий тест, такий як Linpack, просто не може відтворити реальну роботу програми, він не враховує деякі складнощі сучасних систем", - говорить він.

Поки ж лідером рейтингу є китайський Tianhe-2 (Чумацький шлях - 2), розроблений у Національному університеті оборонних технологій у китайському Гуанчжоу. Він базується на гібридній архітектурі з чіпів Intel і кастомізованих процесорів, зроблених у Китаї. Система працює в інтересах місцевого наукового та освітнього співтовариства.

Підсумкова десятка лідерів рейтингу Top500 за листопад виглядає наступним чином:

1. Tianhe-2 (China) 33.86 petaflop/sec

2. Titan (US) 17.59 petaflop/sec

3. Sequoia (US) 17.17 petaflop/sec

4. K computer (Japan) 10.51 petaflop/sec

5. Mira (US) 8.59 petaflop/sec

6. Piz Daint (Swiss) 6.27 petaflop/sec

7. Stampede (US) 5.17 petaflop/sec

8. Juqueen (Germany) 5.09 petaflop/sec

9. Vulcan (US) 4.29 petaflop/sec

10. SuperMuc (Germany) 2.90 petaflop/sec !zn

Читайте також:

Британські вчені за допомогою суперкомп'ютера відновили ходу динозаврів

Китай випередив США в перегонах суперкомп'ютерів

У Росії створено прототип найбільшого в Європі суперкомп'ютера

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі