"Спочатку летовище матиме лише злітно-посадкову смугу, тому будівництво буде легким - нам буде потрібно лише вирівняти обраний ділянку і підтримувати його в такому стані", - заявив заступник директора китайського Інституту полярних досліджень при державному океанологічне управління КНР Сунь Бов в інтерв'ю газеті China Daily, пише РИА "Новости". За словами вченого, в майбутньому Китай побудує інші злітно-посадкові смуги, щоб аеродромом могли користуватися і великі літаки без спеціальних лиж. Будівництво аеродрому має початися під час 34-ї арктичної експедиції Китаю, яка планує дістатися до Антарктиди до кінця цього року.
У вівторок завершилася 33-я арктична експедиція КНР, яка розпочалася 2 листопада 2016 року. Криголам "Сюелун" ("Сніжний дракон") з 256 членами експедиції за 161 день подолав близько 31 тисячі морських миль.
У ході цієї експедиції китайці вибрали майданчик в море Росса, де буде побудована п'ята наукова станція Китаю в Антарктиді . В ході експедиції "Сюелун" відвідав усі чотири існуючі китайські наукові станції в Антарктиді - "Чанчен", "Чжуншань", "Кунлунь" і "Тайшань".
Криголам "Сюэлун" побудований в 1993 році на Херсонському суднобудівному заводі.
В кінці грудня 2016 року Китай почав будівництво першого вітчизняного криголама вартістю приблизно 153 мільйони доларів.
Нагадаємо, що українські полярники в Антарктиді проводять дослідження на належній нашій країні станції Вернадського.