Китайський ровер виявив свідчення присутності води на Місяці

Поділитися
Китайський ровер виявив свідчення присутності води на Місяці Вчені знайшли свідчення присутності води на Місяці © twitter.com
Сліди води помітили в спектральних даних, отриманих місяцеходом.

Міжнародна команда вчених вивчила дані, отримані китайським ровером «Чан'є-5», і знайшла сліди присутності води на Місяці. Як повідомляє Phys.org, сліди води знайшли у спектральних знімках місячної поверхні, зроблених ровером.

Багато орбітальних спостережень та вибіркових вимірів, які були проведені за останні десятиліття, дозволили виявити сліди присутності води на Місяці. Але на поверхні супутника Землі такі дослідження ніколи не проводились.

Космічний апарат «Чан'е-5» здійснив посадку в молодому базальтовому регіоні, розташованому в середніх широтах Місяця, та зібрав зразки місячної породи. Але перед тим, як взяти проби і доставити їх на Землю, місячний мінералогічний спектрометр (LMS) на борту посадкового модуля провів спектральні виміри відбиваючої здатності реголіту і породи. Завдяки цьому вчені змогли виявити сліди води на поверхні Місяця.

Воду (OH/H2O) можна знайти за допомогою спектральних характеристик при 3 мкм. Однак вище 2 мкм теплове випромінювання гарячої поверхні Місяця значно змінюватиме і маскуватиме спектральні характеристики. Тому дослідники використали модель теплової корекції. Після цієї поправки на місці посадки "Чан'е-5" вчені змогли виявити спектральні поглинання на довжині хвилі 2,85 мкм.

Кількісний спектральний аналіз показав, що місячний ґрунт у місці посадки містить не менше 120 частин на мільйон води. В основному її присутність пов'язана з впливом сонячного вітру. Це узгоджується з попереднім аналізом зразків місячного ґрунту, доставлених на Землю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили, що вода на Місяці може мати земне походження. За їхніми словами, вона могла з'явитися на супутнику нашої планети завдяки дії «земного вітру» - потоку частинок, викинутих магнітосферою планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі