Китайські вчені почали вивчення місячного ґрунту, доставленого на Землю апаратом «Чан'е-5»

Поділитися
Китайські вчені почали вивчення місячного ґрунту, доставленого на Землю апаратом «Чан'е-5» Вчені почали вивчення грунту, який доставив на Землю китайський апарат © Китайське національне космічне управління
Місячний грунт розділили між 13 науковими інститутами.

У Китаї почали вивчення зразків місячного грунту, які були доставлені на Землю зондом «Чан'е-5». Як повідомляє «Сіньхуа», 17 грамів речовини розділили між 13 науковими установами, які подали заявки на участь у дослідницьких програмах.

Директор Центру місячних досліджень і космічної програми при Китайському національному космічному управлінні Лю Цзічжун заявив, що це перша партія місячного грунту. Надалі нові партії також будуть розподілені відповідно до плану проведення досліджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Китайський зонд "Чан'е-5", що складається з орбітального, посадкового, злітної і повертається модулів, був запущений 24 ноября.1 грудня космічний апарат здійснив посадку на Місяці, через 48 годин - злітний апарат доставив його до орбітального модуля для повернення на Землю.

Політ став першою подібною безпілотною місією, а Китай - першою за останні 44 роки країною, яка доставила проби місячної породи на Землю.

Попередня місія була організована СРСР у 1976 році, коли проби ґрунту з поверхні супутника Землі збирав апарат «Луна-24».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі