Канада висадить роботизований всюдихід на Місяць протягом п'яти років, заявив в середу міністр промисловості Канади, оголосивши, що Оттава планує конкурувати на зростаючому світовому космічному ринку.
«Канада стане частиною космічної історії», - заявив Франсуа-Філіп Шампань на прес-конференції.
«Ми усвідомлюємо, що глобальний інтерес до космосу і космічної галузі зростає», - сказав він. «Поки весь світ дивиться на зірки, ми готові зробити Канаду світовим лідером в галузі досліджень, технологій та інновацій, щоб ми теж могли бути там», - цитує його слова AFP.
Згідно із заявою, Канадське космічне агентство (CSA) буде співпрацювати з НАСА США в цій місії.
Спочатку будуть обрані дві канадські компанії для розробки концепцій марсохода і наукових інструментів для місії.
Перед марсоходом буде поставлена задача дослідити полярний регіон Місяця і проводити наукову роботу, а також робити знімки і збирати дані на поверхні.
Тим часом, канадський астронавт збирається вперше взяти участь в місячній місії в 2023 році в рамках проекту Artemis під керівництвом НАСА, про що було оголошено в грудні.
За даними космічного агентства США, в рамках місії Artemis II буде відправлений на орбіту випробувальний політ з екіпажем, але не буде фактичної посадки на Місяць.
У наступному році Artemis III планує висадити на Місяць астронавтів, в тому числі першу жінку. Це буде перша посадка після Аполлона-17 в 1972 році.
За останній рік Оттава інвестувала 36,5 млн канадських доларів (30 млн доларів США) в розвиток місячних і космічних технологій, включаючи мікровсходи, а також в створення роботизованої руки третього покоління, що отримала назву Canadarm3. Його попередники використовувалися на космічних шаттлах і Міжнародній космічній станції для перевезення вантажів з палицею.
На канадську космічну програму на наступні два десятиліття виділено в цілому 2 мільярди канадських доларів.
За заявою уряду, світовий космічний ринок, як очікується, потроїться і досягне 1,1 трильйона канадських доларів. В даний час Канаді належить 1,3 відсотка цього ринку.
Нагадаємо, китайський марсохід «Чжуронг» передав на Землю перші знімки з поверхні Червоної планети. Ровер зробив знімки, перебуваючи на посадочній платформі, разом з якою він здійснив посадку на Марс 15 травня.