Китайські астронавти, які "застрягли" на орбіті, повернулися на Землю

Поділитися
Китайські астронавти, які © China Manned Space Engineering Office
Їхнє повернення додому перенесли через зіткнення з космічним сміттям.

Троє астронавтів китайської місії "Шеньчжоу-20" здійснили посадку на посадковому майданчику Дунфен в автономному районі Внутрішня Монголія в Китаї. Вони провели на орбіті шість місяців, перебуваючи на станції "Тяньгун".

Командир екіпажу Чень Дун, Чень Чжунжуй і Ван Цзе благополучно покинули корабель, що спускається, і почуваються добре, повідомляє Space.com.

Тайконавти мали покинути станцію 5 листопада. Але їхнє повернення на Землю відклали через зіткнення космічного корабля "Шеньчжоу-20" з невеликим фрагментом космічного сміття. Вони покинули станцію ввечері 13 листопада і здійснили посадку 14 листопада. Разом з тим, вони скористалися космічним кораблем "Шеньчжоу-21", який доставив на "Тяньгун" новий екіпаж.

"Космічний корабель "Шеньчжоу-20" не відповідає вимогам для безпечного повернення астронавтів і залишиться на орбіті для продовження відповідних експериментів", — повідомило в четвер державне інформаційне агентство "Сіньхуа" з посиланням на інформацію Китайського управління пілотованих космічних польотів (CMSA).

Там також додали, що "в ілюмінаторі апарата, що повертається, виявлено невеликі тріщини, які, за даними CMSA, найімовірніше, спричинені зовнішнім впливом космічного сміття".

Астронавти "Шеньчжоу-20" стартували до станції "Тяньгун" 24 квітня. Для Дуна це був третій космічний політ, а для Чжунжуя і Цзе — перший. Під час перебування на станції тайконавти провели низку наукових експериментів і просвітницьких заходів. Вони також здійснили чотири виходи у відкритий космос, встановивши захисні екрани та інше обладнання на зовнішній поверхні станції "Тяньгун".

Нагадаємо, 18 жовтня шахтарі знайшли поблизу міста Ньюмен у Західній Австралії уламки космічного апарату, які, за попередніми даними, можуть належати китайській ракеті "Цзелун". Її запустили наприкінці вересня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі