Вчені з Китаю та Німеччини проаналізували дані, які зібрала китайська станція «Чан'е-4» і представили дані про щоденний рівень радіації на поверхні Місяця. Еквівалентна потужність дози випромінювання склала близько 1369 мікрозіверта на добу, що приблизно в 200 разів вище, ніж на поверхні Землі, повідомляє N+1.
Дані були зібрані за допомогою нейтронного і дозиметричного експерименту на місячному посадковому модулі (LND). Він збирав їх в січні-лютому 2019 року. Детектори установки LND реєстрували частинки, які прилітали через отвір у відсіку корисного навантаження.
За результатами розрахунків середня потужність дози на поверхні Місяця склала близько тисячі триста шістьдесят-дев'ять мікрозівертів на добу - за той же час на борту МКС доза становить приблизно 731 мікрозіверта, а на Землі аналогічний показник приблизно в 200 разів нижчий. Виявилося також, що в межах похибки дані LND сходяться з даними місячної місії CRaTER, яка 2 лютого 2019 року вимірювала радіаційний фон на точці орбіти поблизу положення посадкового модуля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені виявили в приполярних регіонах Місяця гематит, оксид заліза. Це стало для них справжньою несподіванкою, адже супутник нашої планети позбавлений кисню і рідкої води.