Китайська автоматична станція "Чан'е-5" вагою близько 8,2 т, що складається з чотирьох модулів, 29 листопада вийшла на кругову навколомісячну орбіту, передає Національне космічне управління Китаю (CNSA).
Згідно з планом польоту, зонд, який через 40 хвилин після запуску відокремився від ракети, приблизно через тиждень повинен здійснити посадку на Місяці. Він збере і доставить на Землю зразки місячного ґрунту.
Після другого гальмування за 29-30 листопада, "Чан'е-5" вийшов на кругову орбіту висотою 200 км. Посадка відбудеться в районі Океану Бур в західній частині видимої сторони Місяця.
Перед цим "Чан'е-5" вийшла на еліптичну орбіту навколо Місяця висотою 400 км.
Ракета-носій "Чанчжен-5" ("Великий похід-5") запустила місячний зонд в космос 23 листопада в 22:30 за київським часом.
У "Чан'е-5" є завдання - зібрати 2 кг геологічної породи і повернути їх на Землю.
В рамках місії станція після посадки на Місяць повинна зібрати близько двох кілограмів геологічної породи і повернути їх на Землю.
Китайська автоматична станція може здійснювати посадки на Місяць, бурити поверхні на глибину до 2 м і витягувати грунт. На ній присутній злітний модуль, який стартує з капсулою з вантажем з її поверхні для автоматичного стикування з орбітальним модулем. Забравши капсулу, він відправиться до Землі.
Посадку апарату, що спускається, з капсулою на Землю запланували на 16-17 грудня 2020 го на півночі Китаю в автономному районі Внутрішня Монголія.
Якщо місія КНР буде успішною, країна стане третьою країною в світі після Росії та США, яка змогла доставити місячний реголіт на Землю і першою, хто реалізував подібний проєкт з 1976 року.
Напередодні китайський місяцехід «Юйту-2» передав на Землю нові знімки зворотного боку Місяця. Станцію "Чан'е-4" відправили в космос в грудні 2018 року, вона здійснила посадку в кратері Карман 3 січня 2019 року. Її покинув місяцехід "Юйту-2", оснащений панорамним камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів.