У ході дослідження вчені вивчили зразки місячного ґрунту, які були отримані в ході місій "Аполлонів". За словами дослідників, порівнявши вміст різних елементів у зразках, які з'явилися у різний час, можна визначити те, коли почався процес затвердіння розплавлених порід.
Найбільш імовірною причиною появи Місяця вважається зіткнення Землі з планетарним тілом розміром з Марс. З часом супутник нашої планети сформувався з матеріалу, який був вибитий з неї. Новонароджений Місяць був покритий океаном лави, який поступово остигав і утворив різні мінерали, які досі можна знайти на його поверхні.
Вчені оцінили кількість ізотопів гафнію і вольфраму. Радіоактивний розпад гафнію-182 на вольфрам-182 тривав лише в перші 70 мільйонів років існування Сонячної системи. Порівнявши зразки грунту, отримані "Аполлонами", і результати лабораторних експериментів, дослідники з'ясували, що Місяць почав тверднути вже через 50 мільйонів років після утворення планетної системи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
На знімках і відео місячного затемнення 21 січня можна помітити невеликий спалах на супутнику Землі. Астроном з іспанського університету Уэльвы Хосе Марія Мадиедо підтвердив, що це було падіння метеорита на Місяць.