Китай успішно вивів на орбіту супутник дистанційного зондування Землі "Гаофень-3-02", повідомила 23 листопада Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC).
"23 листопада о 7:45 за Пекінським часом (1:45 за Києвом) ракета-носій "Чанчжен-4C" запалила двигуни та стартувала з космодрому Цзюцюань, після чого вивела супутник "Гаофень-3-02" на заплановану орбіту, місія визнана повністю успішною", - передали до CASC.
Фахівці повідомили, що апарат має 12 стандартних режиму формування зображення. Він здатний забезпечити морехідну, геологічну, сх, гідрологічну та метеорологічну діяльність. І може вести спостереження на користь організацій охорони навколишнього середовища та збереження водних ресурсів.
CASC зазначає, що за допомогою радара, яким оснащений супутник, КНР зможе робити знімки, використовуючи технологію синтезу апертури радіолокації, яка раніше тестувалася в рамках демонстраційних місій.
Ця технологія дозволяє проводити дистанційне зондування Землі у високій роздільній здатності, незалежно від висоти апарату, погодних умов та освітленості об'єкта, що знімається.
Перший - "Гаофень-3-01" - було запущено у 2016 році. Апарати працюватимуть разом, створюючи мережу ретрансляторів для постійного спостереження за гідросферою та сушею.
Раніше генерал Джон Хайтен, заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів і друга людина у Збройних силах США, розкрив нові подробиці китайського випробування гіперзвукової зброї, в результаті якої ракета облетіла всю планету зі швидкістю, яка більш ніж у п'ять разів перевищує швидкість звуку.