Міністр закордонних справ Китаю заявив про те, що космічне сміття, яке, як очікується, вріжеться в Місяць у березні, не має жодного відношення до ракети-носія місії «Чан'е-5-Т1». У відомстві запевняють, що другий ступінь ракети згорів в атмосфері, повідомляє Space news.
«Згідно з спостереженнями Китаю, верхній ступінь ракети місії «Чан'е-5» увійшов в атмосферу Землі і повністю згорів», - заявив Ванг Венбін.
Дані космічного стеження 18-ї ескадрильї управління космічними силами показують, що 2014-065B — міжнародне позначення ступеня ракети, що розглядається, — знову увійшов в атмосферу в жовтні 2015 року, через рік після запуску, що, мабуть, підтверджує заяву.
Таким чином, подія, яка очікується у березні, стає ще загадковішою. Вона привернула увагу астрономів у всьому світі з того часу, як уперше було повідомлено про те, що об'єкт зіткнеться з Місяцем.
Астроном Білл Грей заявив про те, що об'єкт, позначений як WE0913A, рухається траєкторією зіткнення з Місяцем, падіння на супутник Землі очікується 4 березня. Тоді Грей пов'язував космічне сміття з ракетою компанії SpaceX Falcon 9, яка вивела на орбіту Кліматичну обсерваторію глибокого космосу (DSCOVR) у лютому 2015 року.
Разом з тим пізніше учений переглянув ідентифікацію об'єкта, припустивши, що він є частиною ракети Long March 3C, яка запустила китайський апарат «Чан'е-5-Т1» у 2014 році, об'єктом, внесеним до каталогу з міжнародним позначенням 2014-065B.
Такі висновки підтвердили також Центр вивчення навколоземних об'єктів Лабораторії реактивного руху NASA, а також студенти Університету Арізони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Запуск місії «Чанье-5-Т1» був тренуванням для більш амбітної місії «Чан'е-5» з доставки місячного ґрунту на Місяць. Запуск місії був здійснений за допомогою ракети-носія Long March 3C, верхній ступінь якої згорів в атмосфері через тиждень після запуску.