Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA в середу повідомила про те, що система кібернетичного захисту державних інформаційних ресурсів і об'єктів критичної інфраструктури на об'єктах моніторингу в період з 3 по 9 червня зафіксувала 54,835 тис. кіберінцидентів, що на 53% менше у порівнянні з попереднім тижнем.
В повідомленні Держспецзв'язку відзначається, що переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується виявлення нестандартних протоколів або подій (50%), спроб мережевого сканування (34%), виявлення мережевого трояна (7%), веб атак та спроб отримання прав адміністратора (по 4%).
Система захищеного доступу державних органів до мережі інтернет заблокувала 14890 різних видів атак, що на 28% більше, ніж на попередньому тижні. З них 99% - мережеві атаки прикладного рівня. Також були заблоковані 8 DDoS-атак (переважна більшість - на сайти Офісу Президента України).
В цей період зареєстрували та обробили 2878 кіберінциденти, що на 15% більше, ніж на попередньому тижні.
Переважна більшість оброблених інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 98%). Основна кількість інцидентів стосується поширення шкідливого ПО (94% загальної кількості) і фішингу (до 3%).
Раніше повідомлялося про те, що Рада національної безпеки і оборони буде співпрацювати з приватними компаніями для протидії кіберзагрозам.
Раніше повідомлялося, що протягом 2019 року Служба безпеки України запобігла 480 кіберінцидентам і кібератакам, спрямованим на державні органи і об'єкти критичної інфраструктури.