Німецькі фермери закликали владу України не закривати ринок землі від іноземців

Поділитися
Німецькі фермери закликали владу України не закривати ринок землі від іноземців Фермери нагадали Зеленському, Гончаруку і Разумкову про важливість іноземних інвестицій і конкуренції на ринку © Forbes Украина
Фермери, які працюють в Україні, вважають, що положення урядового законопроекту дискримінують їх і обмежують конкуренцію.

Німецькі фермери, що працюють в Україні, звернулися до українського політичного керівництва із закликом не забороняти іноземцям купувати землю після запуску ринку сільськогосподарських земель. Лист, адресований президенту Володимиру Зеленському, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, прем'єр-міністру Олексію Гончаруку та посольству Німеччини у Києві підписали 25 фермерів з Київської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської, Львівської, Рівненської, Житомирської, Вінницької, Закарпатської, Одеської та Черкаської областей. Звернення оприлюднив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook 13 січня.

Автори листа висловили незгоду з нормою про заборону купівлі землі компаніями із засновниками-іноземцями, що включили в урядовий законопроект між першим і другим читаннями.

Фермери констатували, що обмеження створять нерівні умови для різних гравців і штучно обмежить конкуренцію на ринку. У якості компромісного рішення німецькі підприємці запропонували дозволити купувати землю компаніям з іноземними бенефіціарами, що не менше трьох років працюють в Україні.

Підписанти вважають, що заборона іноземцям купувати землю порушить принцип рівного захисту державою всіх суб'єктів господарювання, закріплений у ст. 13 Конституції України та ст. 6 Господарського кодексу України.

"Основою для наших господарств є орендовані землі. Якщо ринок землі відкриється, то поля купуватимуть інші, можливо конкуруючі господарства, і ми частково або повністю втратимо засоби до існування. Усі ми роками будували свої господарства і вклали сотні тисяч або мільйонів євро. Створили багато робочих місць і в більшості випадків ми були єдиними роботодавцями в селі. Чимало полів довелося рекультивувати. І навіть викорчовувати кущі та дерева. Плоди цієї роботи потім пожинатимуть інші", - пояснили німецькі фермери.

Вони підкреслили, що такі дії української влади стануть поганим сигналом для іноземних інвесторів не тільки в сільському господарстві, але і в інших галузях економіки. А наявні господарства зменшать інвестиції в орендовану землю.

"Ми поділяємо ваші побоювання щодо негайного відкриття ринку землі для всіх і бачимо початковий компроміс щодо дозволу на придбання землі для компаній, які працюють не менше трьох років в Україні, як прийнятний варіант для всіх учасників ринку і держави. Це дало б компаніям можливість продовжувати працювати на тих же умовах, що й українські колеги. Потенційним новим інвесторам це послужило сигналом, що їм не потрібно боятися того, що вони в майбутньому будуть в невигідному становищі", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада підтримала урядовий законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що спростить продаж землі в майбутньому.

До другого читання проект внесли більше 4 тисяч поправок. Зокрема, норму про дозвіл компаніям з засновниками-іноземцями купувати землю лише після референдуму. Законопроект також передбачає обмеження загальної площі земельних ділянок, що належать одному власнику, 10 тис. га.

Докладніше читайте у статті Клауса Дайнінгера "Земельна реформа для українця" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі