Вчені з Констанцського університету в Німеччині заявили про те, що їм вдалося відкрити новий стан матерії - рідке скло. Як повідомляє «Новое время», атоми цієї речовини демонструють дивну поведінку, яку дослідники спостерігали вперше.
Думка про те, що скло - це рідина досить поширена, але невірна. На певному етапі його створення деякі мінерали (найчастіше - кварцовий пісок, кальцинована соду, доломіт, вапняк і інші) нагрівають до текучого стану.
Тепер же хіміки підтвердили, що атоми скла можна змусити рухатися, відкривши тим самим новий стан матерії, який вони назвали «рідким склом».
Згідно з результатами нового дослідження, суміші деяких твердих частинок в рідинах можуть рухатися, утворюючи стан рідкого скла. Вчені підтвердили, що проаналізовані ними частки речовини при більш високих концентраціях блокують одна одну від обертання, але все ж можуть рухатися. Що неприпустимо для атомів звичайного скла.
«За певної щільності частинок орієнтаційний рух застиг, в той час як поступальний рух зберігався, що призводило до утворення склоподібних станів, в яких частинки згрупувалися в локальні структури з аналогічною орієнтацією», - заявив провідний автор дослідження Андреас Зумбуш.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Массачусетського технологічного інституту запропонували механізм, завдяки якому забруднення атмосфери може посилювати грози і блискавки. Ключову роль в цьому відіграє підвищення вологості.