Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок двох квазарів, які розташовуються в галактиках, що зливаються. Як зазначає NASA, розташовані настільки близько подібні об'єкти вдається знайти дуже рідко. Але вченим вдалося знайти ще один схожий «дует».
Квазар - це джерело яскравого світла, яке розташовується в центрі галактики і іноді може затьмарювати її. Це світло живить надмасивна чорна діра, яка «харчується» оточуючою її речовиною і викидає потік випромінювання.
Розрахунки вчених показують, що у віддаленому Всесвіті на кожну 1000 квазарів випадає один подвійний. А отже, знайти такі об'єкти дуже складно. Відкриття ж нових чотирьох квазарів відкриває перед вченими можливості з вивчення зіткнень галактик і злиття надмасивних чорних дір у ранньому Всесвіті.
За словами дослідників, квазари були поширені 10 мільярдів років тому, оскільки тоді було багато злиттів галактик, які живили чорні діри. Тому астрономи вважають, що в ті часи у Всесвіті існувало і безліч подвійних квазарів.
«Це дійсно перший зразок подвійних квазарів в пікову епоху формування галактик, за допомогою якого ми можемо досліджувати те, як чорні діри зливаються, щоб утворити бінарну систему», - заявили вчені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".